Tuesday, November 30, 2010

Hannah'i eilne kontsert Jaani kirikus

Yee, yo, gängud.
Eile, teisipäeval käisin ma siis koos enda endise klassiõega Hannah'i kontsertil, mis toimus siis Tartus Jaani kirikus. Kuna mina ja Kadri jõudsime sinna natukene hilja, kontsert hakkas kell 19, meie olime mingi 18:50 kohal, siis me ei saanud väga häid kohti. Me istusime kuskil taga ning Hannah'it väga hästi ei näinud. Kadri ütles hästi: "Ega sa siis teda siia vahtima ei tulnud, kuulama ikka." Mida iganes.:)

Igatahes, Hannah esitas enda uusi ja vanu lugusid enda erinevatelt plaatidelt, kõik siis ballaadid. Mõnus oli kuulata ning mõtted hakkasid kohe rändama (inimestele, kes mind tunnevad, siis teadmiseks, et mõtted ei läinud nilbeks :P). Kõikide laulude seas oli ka kaks inglise keelset laulu - Shadow on the Wall ja I bealive in you (vist), mis olid ka ballaadid, kuigi Inglismaal on need laulud populaarsed klubi-remix'idena. Hannah ise ütles, et needki laulud on algselt ballaadid, kuid mingitel põhjustel on need muudetud klubi-versioonideks. Ma ei oskagi kommenteerida kumb versioon parem on. Kuigi alguses oli natukene kummaline kuulata neid laule ballaadina, kuna minu kõrvad on harjunud kuulma klubi-versioone.

Kuna Hannah'i laulud räägivad ikka üldjuhul armastusest, siis ma nägin, kuidas üks neiu, kes oli kontserdile tulnud dressipükstes meesterahvaga, meel läks kohe morniks ja ta puges suuremaks kontserdi osaks kaaslasele kaissu. Võib-olla oli ka asi selles, et kiriku oli külm ning nad olid endalt üleriided pealt ära võtnud. Aga see selleks.

Kontsert kestis kuskil poolteist või tund kolmveerand. Kóhapealt oli võimalik ka osta Hannah'i uut plaati "Õige tasa: ballaadid," mida ma ei teinud. :D

Kui ma tavaliselt olen peale Hannah'i kontsertit temaga ka paar sõna vahetanud, siis ... seekord ma seda ei teinud. Ei tulnud midagi tarka pähe, mida talle öelda. Võib-olla mõni teine kord.

Igatahes, ma soovin Hannah'ile edu edaspidiseks ning ka rõõmsat jõuluaega.

Monday, November 29, 2010

El Clasico: Barcelona 5-0 Real Madrid

Eile toimus siis esimene selle aasta suurim jalgpallilahing kahe suure Hispaania meeskonna FC Barcelona ja Real Madridi vahel. Mängutulemus, mis on ka peakirjas ära toodud, räägib enda eest - Barca võitis kodus Nou Campi staadionil Real Madridi 5-0! Hämmastav, kuidas kaks meeskonda, kes on paberile enam vähem võrdsed, saavad mängida niivõrd erinevalt. Barcelona tegi Realile ära enda tavapärase relvaga - pallihoidmise ning kiirete söötudega. Super!
Barcelona väravad lõid Xavi Hernandez, Pedro Rodriguez, David Villa kaks ning Jeffren lisaajal.

Reali kaitse oli nagu hädiste laste mängurühm. Kui Barca tahtsi sealt läbi minna, siis ka läks. Mängus oli ka palju kollaseid kaarte ning Reali poolelt eemaldati mängu lõpus ka paremkaitsja Sergio Ramos, kes sõitis tagant julmalt sisse Lionel Messile.

Nagu ma olen pidevalt kuulnud ja millega ma olen nõus, siis jalgpallis rahaga edu ei saavuta. Real kulutas sel suvel üle 70 miljoni uute mängijate ostmisele, samas Barca täiendas oma ridu kolme uue mängijaga - David Villa, Javier Mascherano ja Adriano Correiraga. Ülejäänud esimeeskonna mängijad on pärit meeskonna noortesüsteemist. Ja et Barcelona saavutab enda ostu-müügi taktikaga suuremat edu, siis see näitab seda, et see on õigem ja et ka Real võiks samamoodi mõtlema hakata.

Tänu sellele võidule tõusis Barcelona Hispaana liiga liidriks ja neil on nüüd kahe punktine edu selle sama Reali ees.

Reali treener Jose Mourinho, kes võitis eelmisel aastal Itaalia meeskonna Interiga trebeli (kolm suurt tiitlit - liiga, karikas ja Meistrite liiga), sai sellega ka enda karjääri suurima kaotuse. Paras raisale.

Friday, November 26, 2010

Sõjaväkke!

Nagu Eesti juba noormeestele kohustuseks on saanud tuleb ka mul sõjaväkke minna, seda siis juba kolmandal jaanuaril. Jama, raisk.
Ma pole oma terve elu jooksul mitte kunagi tahtnud sõjaväkke minna, kuna mulle ei meeldi sealne käsumajandus. Seda võib-olla sellepärast, et mul pole autoritaarset distsipliini. Ja mul on sellest ükskõik.

Ma ei teagi päris täpselt, kaua ma seal olema pean, aga igaljuhul on see minu jaoks kuradi pikk aeg. Ainuke motivaator, mis mulle kogu selle jura juures on, on raha. Kui raha ei saaks, siis ma ei tea, mida ma teeksin. Summa teab, mis suur pole, aga raha võiks ju alati rohkem olla.

Ei teagi, midagi nagu polegi rohkem lisada. Kannatab selle aja seal ikka ära.


Ma arvan, et ma oleksin sõjaväes samasugune töllakas nagu see mees pildil. :D

itnurk.com

Itnurk.com on väga lahe sait, mida ma soovitan kõigil vähemalt paar korda päevas külastada. Tegu on siis eesti keelse saidiga, kust saab vaadata naljakaid videosid ja pilte, mis kuuluvad siis teema alla urod ja kuna ma arvan, et selle saidi loojaks oli meesterahvas, siis on seal olemas ka onanurk, kust saab vaadata alasti "kunsti" (pilte) nasiest, mida ma ka kogu aeg teen, kamoon, ma olen mees, ja seal on ka sama kategooria meeste kohta, millest ma olen ainult kahte-kolme pilti vaadanud.
Ise pilte ja videosid lisades peab olema sellel lehel kasutaja, mida ma ka juba olen. :D

Minu arust väga lahe ja unikaalne selle poolest, et Eestis teist sellist saiti pole. Vähemalt ma ei tea. Ei tea selle pärast, kuna ma pole selliseid lehti otsinud ega ka midagi nendest kuulnud. Eesti keelsetest ma mõtlen.

Külastage seda lehte ja saate aru, mida ma mõtlen. Oink-oink.:P

Thursday, November 25, 2010

Minu uus arvuti ja telefon

Täna oli siis see aeg, kui ma sain endale lõpuks oma enda läpaka. Ja veel ka täitsa uue, mitte kasutatud. Just nagu mulle meeldib. Isegi selle postituse mustand on kirjutatud uue arvuti peal.

Tegu on siis HP arvutiga, mis kuulduste kohaselt pole väga hea arvuti. Või käis see ütlus mõne muu asja kohta. Igatahes, kõik on tore ja armas, aga jama on see, et selles arvutis on juba algselt miljon faili ja programmi, millest ma ei tea, mida mul võiks vaja minna. Kuna ma ka arvutiasjandusest midagi ei jaga, siis ma ei julge neid asju sealt ka ära kustutada. Kustutada tahaksin ma neid sellepärast, et äkki siis muutub läpakas ka vähe kiiremaks.

Mida ma siis oma uue läpakaga tegema hakkan?

Ma hakkan selle peale kirjutama, filme vaatama, muusikat kuulama, mängima ja Internetis surfama. Tavapärased tegevused siis.

Kus ma seda kasutama hakkan?

Oleneb sellest, mida ma selle arvutiga parasjagu teen. Kui ma tahan netis olla, siis vast ikka kodus ja kõikjal mujal, kus ma saan kasutada vähemalt WiFi’t.
Mänge, mis juba on arvutis olemas, saab mängida igal pool v.a. siis vihma käes :P . Muusika ja filmide kohalpealt ka siis sama asi, mis mängude puhulgi. Kui need on arvutis olemas, siis igalpool.

Telefon:

Mobiiliks, mis siis arvutiga kaasa sai, oli Samsung GT-E2120. Pealtnäha suht jura telefon, aga siiski täidab põhilisi funktsioone: sellega saab välja helistada (kui arvet on), sellele saab sisse helistada (daa:P), sellega saab pilte teha, kuigi need tulevad jurad. Kuna see on mingi spets telefüün muusika jaoks mõeldud, siis saab sellele ka enda muusikat peale lasta.

Telefoniga olid kaasas ka kõrvaklapid ja laadija. Nice!:P

Monday, November 15, 2010

Kolmandaks - "Pidurdamatu"

Kolmandaks filmiks, nagu ka pealkiri ütleb, on film "Pidurdamatu", mille peaosaliseks on Denzel Washinghton. Film räägib põhiliselt sellest, kuidas kaks raudteejaama töötajat - Washinghton ja Chris Pine - üritavad peatada 114 km/h liikuvat kaubarongi, mis on 800 m pikk, koosneb 39 vagunist, millest 8 sisaldavad fenooli, üliohtliku ning kergelt süttivat ainet.
Film on väga põnev ning dramaatiline ja ma soovitan seda kõigil vaatama minna.

Paar sõnaga ka filmi sisust. Kogu see traagika hakkab pihta sellest, kui Dewey (Ethan Suplee) paneb rongi kogemata liikuma. Dewy küll sättis rongi piirkiiruseks 16 km/h, kuid kiirust reguleeriv juhtkang läheb iseenesest paigast ära ning rong hakkab vaikselt kiirust koguma saades siis tippkiiruseks 114 km/h. Kuna rong kaalub ka mitukümmend tonni, siis ei jää midagi selle rongile ettejäävat terveks.

Rongijaama töötajad proovivad erinevate vahenditega rongi peatada, kuid asjatult, ning lõpuks pakkuvad oma teeneid Frank Barnes ja Will Colson. Frank on seal rongijaamas töötanud juba 25+ aastat ning tal pole kunagi sellist jama vaja klattida olnud. Will on aga selles rongijaamas esimest päeva tööl ja milline meeldejääv päev see oli.

Filmis mängivad veel ka Rosario Dawson (tegelaskuju: Connie Cooper), Kevin Dunn (Oscar Galvin), T.J Miller (Gilleece) jpt.

Saturday, November 13, 2010

Teiseks ...

... filmiks, millest ma paari sõnaga räägiksin, oleks siis "RED", mille peaosalisteks on Bruce Willis, Helen Mirren, Morgan Freeman, John Malkovic ja Mary-Louise Parker. Filmi žanriks on action-komöödia.

Bruce Willise tegelaskuju Frank Moses on endine CIA eriagent, kes on nüüdseks pensionile jäänud. Ühel järjekordsel rahulikul ööl, sel ajal kui Frank parasjagu läks vist WC'sse, ründasid tema maja kaheksa maskides meest. Neli seest ja neli väljast (või oli see seitse meest, kolm seest ja neli väljast), kelle ülesandeks oli Frank ära tappa. Frank aga vana kalana nokkis need tüübid ära. Edasi võttis Frank suuna enda pensioniameti klienditeenindaja Sarah Rossi (Mary-Louise Parker) poole, kellesse oli vana armunud, kuigi nad polnud omavahel kohtunud. Kuna Franki elule ihuti hammast, siis oli kurjamite plaaniks ära tappa kõik, kes on kuidagi temaga seotud, seal hulgas ka tsiviilisik Sarah. See oli ka põhjus, miks Frank ta ära röövis.

Kuna Sarah ei teadnud, mis inimesega Franki puhul tegu on, siis ta üritas tema juurest ka ära põgeneda. See tal ka õnnestus. Sarah kutsus politsei, kuid politsei hulgas oli ka kurjamite poolt palagtud hitman, kes tahtis siis Sarah ära tappa, kuid Frankil õnnestus ta ära päästa. Alates sellest ajast ei läinud Sarah Franki juurest kuskile.

Kuid Frankil oli veel vaja kindlaks teha, kes ometi üritab teda tappa. Selleks pöördus ta oma vanade kolleegide, Malkovich, Freeman ja Mirreni, poole, et nendelt abi saada. Nad moodustasitki tiimi, et selles asjas selgusele jõuda, kuna ka viimati mainitud kolmikut üritati sarnaselt Frankile kõrvaldada.

Filmis teevad veel kaasa ka Julian McMahon, kes mängib Ameerika asepresidenti, Karl Urban William Cooperi rollis. Tema juhibki seda rühma inimesi, kes "RED'i" liikmed kõrvaldama peab. Filmi lõpus vahetab ta aga pooli.

Friday, November 12, 2010

Kinos käigud

Ma olen sel kuul Cinamoni kinos vaatamas käinud kolme filmi - "Õigeks ajaks", "RED" ja "Pidurdamatu." Kõik kolm väga head ja hoolikalt valitud filmi.
Alustaks siis nende filmide analüüsimist ja ka osalist kirjeldamist. Esimesena siis "Õigeks ajaks".

Filmi peaosalised on Robert Downey Jr. ja Zach Galifianakis. Film jutustab, kuidas Robert Downey Jr.'i tegelaskuju Peter Higham üritab jõuda õigeks ajaks Los Angelesse, et olla oma esiklapse sünni juures. Sinna ta siis ka läbi häda lõpuks jõuab. Galifianakise tegelaskuju Ethan Tremblay (tema lavanimi)/Chase (sünnipärane nimi) tahab aga saada näitlejaks ning tema tahab minna Hollywoody. Kogu nende road trip saabki alguse sellest, et Ethan põhjustab oma idiootsusega lennukis, millega mõlemad tahavad L.A.'sse lennata, jama ning see toob kaasa mõlema lennukist välja viskamise ning lennukeelu saamise. Peter hakkab siis meeleheitlikult otsima endale teist transpordi vahendit, millega L.A'sse minna ja ta otsustab siis endale auto rentida. Aga ta ei saa seda teha, kuna kõik tema dokumendid jäid tema pagasisse, mis läks lennujaamas kaduma. Samal ajal tuleb sinna rendiauto parklasse ka Ethan, kes on endale juba auto rentinud, punane Subaru, ja ta pakub enda abistavat kätt, et aidata Peteril tema soovitud sihtkohat saada. Kuna just Ethan oli see, kelle pärast peab nüüd Peter maha sõitma mitu sada miili, siis ta ei ole alguses väga aldis Ethaniga ajaviiteks rääkima. Nende sõprussidemetele ei aita ka kaasa Ethani käitumine, kellel vist pole üldse mingisuguseid sündsuse piire. Ühel õhtul, enne magama minegut, meestel tuli nimelt autos ööbida, kuna neil ei olnud raha, et endale tuba võtta, siis hakkab Peter kuulma väga kummalisi hääli. Lõpuks ta siis avastas, et Ethan onaneerib tema kõrval ning vaatamata sellele, et Peter käskis tal järgi jätta Ethan seda kuulda ei võtnud ning enne magama ei läinud, kui ta oli lõpetanud.

Rohkem ma sisust ei räägi. Need, kes on Robert Downey Jr.'i fännid, võiksid seda filmi ise vaatama minna. Hea ja humoorikas film on.

Tuesday, November 2, 2010

Ainuke mees maamunal: 4 - Siiski veel üks

Joonas istus Krooksus praktiliselt üksinda. Seal oli peale tema veel ka kaks Soome turisti, kes parasjagu pubist lahkusid. Poiss oli just parasjagu lõpetamas enda esimest õllet (Alexander), kui ta uuesti baarileti juurde läks ja endale Krooksu kohaliku burgeri (42 EEK) tellis. See oli tema lemmik ning ka ainuke söök, mida ta Krooksus sõi.
Pärast õlle ja burgeriga ühele poole jõudmist võttis Joonas oma asjad ja läks pubist välja. Joonas märkas siis kedagi, keda ta poleks enam kunagi osanud näha. Teist meest. See teine tüüp ületus just parasjagu Krooksu juurest ülekäigu rada. Ta kandis siniseid Mizuno jalatseid, mis hiljem osutusid butsadeks (jalgpalli jalats), jalas olid tal pruunikas-rohelised jalgpalli kunstmuru püksid ning seljas tume jope. Joonas oli kerheltöeldes šokis.

Ta jooksis selle tüübi juurde ja hõikas:

"Hei, sina seal! Jää seisma!"

Teine tüüp Joonast ei kuulnud, kuna ta kuulas MP3'ga muusikat. Joonas jooksis siis sellele tüübile järele ning tahtsis temalt infot saada. Ta jooksis selle tüübi juurde ning pani talle käe õlale. Teine tüüp ehmatas kergelt ja pööras ennast ümber. Ta vaatas Joonasele otsa endal silmad suured.

"Mida fakki?" küsis retooriliselt teine tüüp.
"Jumalale tänu!" ütles Joonas kõva häälega. "Sa ei kujuta ette, kui hea meel on mul üle pika aja ka mingit teist meesterahvast näha."
"Sama siin," vastas tüüp. "Aa, kes sa oled üldse?"
"Ma olen Joonas," ütles siiani ennast ainukeseks meheks pidanud poiss ja ta ulatas teisele noormehele käe. "Joonas Munilaid."
"Mina olen Vahur. Väga meeldiv," vastas teine tüüp ja mõlemad surusid omavahel kätt.
"Kus sa tuled üldse?" tahtis Joonas teada.
"Mul peaks teoorias olema teispäeval jalka trenn ja sinna ma tahtsingi minna, aga kui ma Reiniku staadionile kohale jõudsin, siis seal polnud jälle kedagi. Ma ei tea, mis teema sellega on."
"Kas sa siis polegi kuulnud? küsis Joonas.
"Kuulnud mida?" küsis Vahur vastu.
"Maailma pole enam ühtegi meest ja kuni hetk tagasi arvasin ma, et ma olen ainuke mees maailmas. Aga õnneks pole see nii," vastas esimene.
"Midagi nagu olen kuulnud jah, aga ma ei osanud arvata, et see ka tõsi on. Seda on lihtsalt väga raske uskuda," jagas enda arvamust ka Vahur.
"Kuule, kas sa midagi süüa või juua ei taha? Ma küll tulin just Krooksust, aga me võime sinna tagasi minna. Räägime juttu või midagi," pakkus Joonas.
"Võiks minna küll, aga mul pole raha. Tööpuudus ja puha. Aga enne ma tahaksin kodust läbi käia ja riided ära vahetada."
"Pole hullu. Ma maksan. See pole üldse probleem. Kus kaugel sa elad?"
"Mitte väga. Ujula tänavas. Tartu Ülikooli spordihoone vastas täpselt."
"See poel väga kaugel. Aga käi siis kodus ära. Ma lähen sisse ja ootan sind seal."
"Olgu. Teeme nii. Ma jõuan mingi 25-30 mintsa pärast tagasi."
"OK."

Joonas läkski siis tagasi Krookus ja Vahur läks koju riideid vahetama. Teepeale mõtles Vahur:
"Munilaid. Mine kanni, mis nimi."

Poole tunni pärast olgi Vahur tagasi ning kuna Joonas oli Krooksus ainuke mees, siis polnud teda väga raske ka leida. Vahur istus maha, Joonas tellis joogid ja söögid ning nad hakkasid muljeid vahetama.

Pärast mitut tundu jutu ajamist ning üksteisega tutvumist mõtles Joonas, et ta helistab Kadile, või vähemalt, et ta annab talle sõnumi teel teada, et ta kohtas veel ühte meest ning et ta võiks ka Krooksu tulla. Seda Joonas ka tegi. Natukese aja pärast sai Joonas Kadilt vastuse, et ta on tulemas ja on kuskil 45 minuti pärast seal.
Vahur ja Joonas aga rääkisid juttu edasi.

Lõpuks jõudis ka Kadi kohale. Vahur pani talle kohe silma peale. Vahur ja Kadi tutvusid omavahel ning Joonas jagas ka Vahuriga tema ja Kadi plaani, et nad on Tallinnasse minemas.
"Kas sa tahaksid ka kaasa tulla? Koos oleks huvitavam," küsis Kadi.
"Võib tulla küll. Ega mul siin Tartus ka midagi teha pole. Kuna minek on?" küsis Vahur täpsustuseks.
"Me mõtlesime, et teeks homme kell 9. Saade hakkab kell 12 ja kell üheksa oleks normaalne minna."
"Teeme nii. Kus me siis kokku saame ja kes üldse siis sõidab?" küsis Vahur taaskord.
"Kadi sõidab. Ütle, kus sa elad ja me võtame su kodu juurest peale. On see OK?" ütles Joonas.
"Ma elangi täpselt TÜ spordihoone vastas. Tulge TÜ parklasse või midagi, küll ma teid üles leian."
"Teeme nii."
Vahur, Joonas ja Kadi jäid veel paariks tunniks juttu rääkima enne kui seltskond koju läks ning ennast järgmiseks päevaks välja puhkama läks.

Järgmisel päeval, kolmapäeval, seisis ja ootas Vahur Joonast ja Kadit TÜ spordihoone parklas endal suits näpus. Ta oli juba oodanud 5 minutit ja peale seda ei läinud enam kaua, kui Joonas ja Kadi kohale jõudsid. Vahur lõpetas oma suitsu ja istus autosse. Trio hakkas siis Tallinna poole sõitma.
"Kurat, sa haised suitsu järele," ütles Kadi Vahurile.
"Kurb," vastas Vahur lühidalt. "Tee siis aken lahti kui ei meeldi."
"Vahet pole."
Kuskil 60 kilomeetril küsis Vahur:
"Joonas, kuule, räägi mulle, kuidas üldse ETV'st sulle nii helistati ja kohe sind saatesse kutsuti?"
"Ma ei teagi. Ju siis minu telefoninumber on avalikus andmebaasis," vastas Joonas.
"OK, aga sa mainisid enne, et sulle helistati paar päeva pärast seda, kui alles arvati, et kõik mehed on maailmast kadunud. Kuidas nad siis teadsid sulle kohe helistada?"
"Mm, ma ei tea. Seda võikski neilt endilt küsida. Nüüd kui järgi mõtlema hakata, siis tundub see jah natukene kummalisena, et nad just mulle helistasid. Nad oleksid ju võinud sama hästi ka sulle helistada, aga nad ei teinud ju seda ...?"
"Ei. Aga seda oleks huvitav teada küll," pakkus Vahur välja.
"Mind huvitab see," sekkus vestlusesse ka Kadi, "et kuidas on nii, et teie kaks just alles jäite?"
"No vaata, ma ju mainisin sulle, et ma nagu oleksin soovinud, et ma oleksin ainuke mees maailmas ja järgmisel päeval ma sain kirja, mis teatas, et minu soov on täidetud. Ma ei tea siiamaani, kes mulle selle kirja kirjutas."
"Selge, selge," ütles Kadi. "Aga kuidas on sinuga lood, Vahur?"
"Ma ei ole otseselt kunagi soovinud, et ma oleksin ainuke mees maailmas, aga ma olen kuulnud seda väljendit pidevalt inglise keeles ja siis ma olen mõelnud, et missugune oleks minu elu siis, kui ma tõesti oleksin ainuke mees maailmas. Ja mingit kirja pole ma saanud."
"See on küll huvitav. Põhimõtteliselt on siis nii, et maailmas võib veel olla mehi, sest ma arvan, et te ei ole ainukesed, kes sellele mõelnud on," ütles Kadi.
"Võib-olla tõesti. Võiks ju nagu olla, sest ma ei kujuta ette missugune võiks elu maailma olla kui kogu planeedi peale on ainult kaks meessoost isikut," lausus Joonas.
120 kilomeetril ütles Joonas:
"Kuulge, võiks ühe peatuse teha. Tahaks süüa midagi ja kusel pole ka ammu käinud."
"Võiks teha jah. Koni tahaks ka teha," sõnas Vahur
"Nu teeme siis," nõustus Kadi.
Kadi peatas auto ühe väikese bensiinijaama juure ning Joonas läks siis, et kõigile süüa osta. Vahur tuli autost välja, et suitsu teha ja Kadi tahtis ennast lihtsalt tuulutada.
Tüdruk võttis endalt jaki seljast ära, kuna väljas oli hea päikesepaisteline ilm. Kadil oli nüüd seljas roheline T-särk, mille keskel oli punane ring.
"Uu, Bangladeshi lipp," ütles Vahur endamisi.
Kadi võttis kindalaekast ka endale suitsu ning mõlemad noored pahvisid koos sigaretti. Siis tuli ka Joonas, kellel olid kolma burksi näpus ja ta pani need auto kapoti peale. Siis ta läks sisse tagasi, et ka veel joogid ära tuua. Trio nautis siis burgereid ning karastusjooke, kuid enne kui edasi hakati sõitma, siis ütles Kadi:
"Joonas. Ma korra vetsus ära ja ma arvan, et ka Vahur tahab minna. Sa ole siis seni siin, kui me tagasi tuleme."
"OK," vastas Joonas ja istus autosse ning hakkas raadiost muusikat kuulama. Vahur ja Kadi läksid siis koos WC-poole ja tulid sealt alles poole tunni pärast tagasi.

James Roday ja Psych
















Psych on humoorika sisuga politseiseriaal, mille peategelaseks on Shawn Spencer (James Roday). Spencer, kellel on hämmastavalt hea tähelepanu ning väikeste detailide märkamise võime. Kuna ta suudab nendest detailidest ning muudest uurimise käigus välja tulnud asjadest kokku panna pildi ja avastada, kes on kurjategija, siis see teeb tema politseile väga vajalikuks.

Esimese hooaja esimeses osas hakkas ta aitama Santa Barbara politse jaoskonda, mis viis selleni, et politsei arvas, et tema on uuritava kuriteo taga, kuid tegelikult kasutas Spencer hoopis oma eelpool nimetatuid oskuseid. Alates sellest ajast ongi ta teeselnud, et ta on selgeltnägija.

Spencer tegutseb koos oma hea sõbra Burton "Gus" Gusteriga (Dule Hill), kes on Spencerile heaks sõbraks, pakkudes ka nõu ning omapoolset toetust. Gus ja Spencer on olnud sõbrad juba kaheksandast eluaastast.

Sarja peategelasteks on ka Maggie Lawsoni mängitav nooremuurija Juliet "Jules" O'Hara, Timothy Omundsoni tegelaskuju peauurija"Carlton "Lassie" Lassiter, Shawni isa Henry Spencer (Corbin Bernsen) ja Santa Barbara politseiülem Karen Vick, keda mängib Kirsten Nelson.

Kuna Spencer ja Gus ei ole politsei ning ei kavatse selleks ka saada, siis nendel on õigus uurima hakata vaid neid juhtumeid, milleks on nad palganud politseiülem. Mõnikord palkab Shawni ja Gusi aga ka mõni tsiviil klient ning alati ühildub nende kahe uurimine hiljem ka politsei omaga.

Spencer on väga omamoodi isiksus. Ta on naljakas ja tögav, seda eriti peauurija Lassiteri suhtes. See, pluss ka Spenceri võime lahendada juhtumeid kiiremini ning paremini kui politsei, käib Lassiterile vägagi närvidele. Selle pärast ei saaks ka öelda, et need kaks oleksid omavahel sõbrad, vaid pigem sunniviisilised kolleegid.

Spencer on oma töös väga osav ja sellepärast ta suudabki iga juhtumi probleemideta ära lahendada.

Iga kord, kui tema ja Gus lähevad kedagi küsitlema, siis annab Spencer Gusile alati mingi uue nime. Võib-olla sellepärast, et Gus, kelle tegelik töö on meditsiinitarvete firmas, ei taha, et kurjategijad teaksid tema nime. Spencerit sama asi ei vaeva.

Psych jooksis ka kunagi Eestis, kuid nüüd enam mitte. Sellest on kahju. Ameerikas on hetkel käimas sarja viies hooaeg.

James Roday, sündinud James David Rodriguez'i nimega, on Ameerika filminäitleja, kes ongi enim tuntud oma rolli eest mainitud sarjas. Seriaalis on kujutatud ka, et Spenceril nagu oleks väike cruch Julieti suhtes, ning minu arust ka nii on, kuid Spencer ise käib kellegi teisega. Päriselus aga mõlemad näitlejad, Roday ja Lawson, käivadki ja on seda teinud juba 2006 aastast. See on minu arust lahe, kui teleekraani paar on ka päriselus koos.
Psych on väga lahe sari, mida ma soovitan kõigil vaadata.

Sunday, October 31, 2010

Charlie Sheen/Jon Cryer ja Kaks ja pool Meest




Kes meist siis poleks kuulnud situatsioonikomöödiast Kaks ja pool meest? See on kõigile teada tuntud komöödia, mille peategelasteks on Charlie Harper (Charlie Sheen), kes on laste multifilmide ning reklaamide laulude kirjutaja (jingles) ning kes elab ranna äärses majas Malibus. Ta sõidab ringi 100 000 dollarit maksva musta mersuga. Charlie on tuntud ka kui suur naistemees, kes on vaatamata oma suure kepitamise ajaloo jooksul olnud kaks korda kihlatud, kuid mitte kordagi abielus.

Jon Cryer, kes on tegelikult vanem kui Sheen, mängib Charlie nooremat venda Alanit, kellel on mitmeid foobiaid ja komplekse. Alan töötab kiropraktikuna ("massaaž ilms õnneliku lõputa"). Ta on olnud kaks korda abielus ning selle tõttu läkski vahepeal suurem osa tema palgast alimentide maksmisele. Kuid pärast seda kui tema esimene naine ja lapse ema Judith uuesti abiellus, siis ei pidanud ta enam talle alimente maksma. Ma ei tea, kuidas on lood tema teise endise naisega. Alan on viimased seitse aastat elanud koos oma vennaga. Ta oli sunnitud venna juurde elama minema, kuna Judith viskas ta majast välja.

Kolmandaks tegelaseks selles situatsioonikomöödias on Alani poeg Jake, kes ei paista silma suure intelligentsusega, pigem vastupidi. Jake'i tegelaskuju mängib praeguseks 17 aastaseks saanud Angus T. Jones. Kui Angus on koolis viieline õpilane, siis Jake'il on raskusi iga klassi lõpetamisega, milles ta parasjagu käib.

Sarja regulaarseteks tegelasteks on ka veel Charlie majapidaja Berta (Conchata Ferrell), vendade ema Evelyn (Holland Taylor) ja loomulikult ka Alani eksabikaasa Judith (Marin Hinkle). Alates teisest hooajast on sarjas regulaarselt osalenud ka Ryan Stiles, kes mängib Judith'i uut abikaasat Herbi. Sarja vaatajatele on tuttav ka Rose'i tegelaskuju (Charlie naaber), keda kehastab Melanie Lynskey.

Kaks ja pool meest on niivõrd populaarne seriaal, et sealt on läbi käinud ka rida külalis-staar-näitlejaid nagu Enrique Iglesias, Denise Richards, Morgan Fairchild, Emilio Estevez (Charlie Sheene'i vend), Elvis Costello, Sean Penn, Harry Dean Stanton, Brooke Shields, Michael Clark Duncan, Heather Locklear, Megan Fox, Teri Hatcher, Kevin Sorbo, Martin Sheen (Charlie Sheen'i isa), James Earl Jones, Courtney Thorne-Smith jne. Viimane on enim tuntud teisest populaarsest komöödia sarjast Jimi maailm, kus ta mängis Jimi abikaasat Cherylit. Nagu näete on see nimekiri pikk, kuigi ma kasutasin ainult väikest osa tegelikust nimekirjast.
Minu arust on selle sarja kõige naljakamaks tegelaseks just Jon Cryer. Alan Harper on siis ühtlasi ka minu lemmik tegelane.

Ainuke mees maamunal: 3 - seks

Kadi vaatas Joonasele otsa. Joonas seda kohe ei märganud, aga kui ta märkas, et tüdruk teda vaatab, siis vaatas ta Kadi ilusaid siniseid silmi. Kadi nõjatus natukene ettepoole. Joonas ei osanud arvata, mis nüüd saama hakkab. Tüdruk pani silmad kinni ja oli juba täitsa Joonase näo juures. Ka poiss pani endal silmad kinni ja suudles tüdrukut. Kadi suudles poissi kõvasti vastu. Joonas pani oma käe Kadile vasaku põse peale ja Kadi asetas ka oma parema käe poisi vasakule põsele. Peale seda langesid nad mõlemad voodisse. Kuna Kadi ole seda enne teinud, siis haaras tema selles olukorras juhtohjad.
Joonas läks selili voodisse ja lasi asjadel oma loomulikku rada minna.
Kadi tõusis voodist püsti, Joonas jäi sinna selili lamama. Tüdruk võttis endal T-särgi seljast, mille all oli ainult rinnahoidja. Kadi võttis endal jalast ka teksapüksid. Jalatsid olid ammu juba jalast lennanud. Ta ronis uuesti posile kaksiratsa peale ja hakkas teda uuesti suudlema. Siis tõusis ka Joonas istukile ning võttis endalt dressipluusi seljast. Ka püksid tulid tal ruttu jalast. Kadi juba tundis, et Joonas on valmis, sest ta istus poisi kubeme peal. Nad suudlesid edasi. Kadi võttis endalt ka rinnahoidja ära ja viskas selle toa teise nurka. Joonas tegeles samal ajal aluspükste jalast võtmisega. See möödus kiiresti ja edukalt. Kadi suudles Joonast edasi ja siis sirutas ennast voodi kõrval oleva kapi juurde, mille kõige alumisest sahtlist võttis ta välja ühe kondoomi. Ta avas paki ja pani selle Joonasele peale. Siis võttis ka Kadi endal püksikud jalast ja pani Joonase riista endasse. Ta hakkas ennast poisi peal edasi tagasi liigutama. Mõlemad oigasid. Mõlemal oli mõnus. Nad mõlemad suudlesid veel ja veel ning Kadi hakkas ennast Joonase peale kiiremini liigutama.

"Aeglasemalt," tahtis Joonas. "Ma ei taha, et mul veel tuleb."

Tüdruk ei vastanud midagi, kuid aeglustas tempot. Joonasel oli mõnus. Kuna see oli talle esimeseks korraks, siis ta ei olnud teadlik, mida nagu tema peaks tegema. Sellepärast ta ei teinudki midagi. Nad lõpetasid kuskil 7-8 minutit hiljem.

Kadi tuli Joonase pealt maha ning heitis ennast tema kõrvale, endal kerge naeratus näol. Joonas võttis endalt aga kondoomi pealt ära ja küsis:

"Kuhu ma selle viskan?"
"Mu laua juures on prügikast. Viska sinna. Aga mata see muu prügi alla ära. Ma ei taha, et mu ema selle leiaks. Tal pole minu seksuaalelu vastu midagi, aga peaasi, et ma kasutaksin kaitset ning ei teeks seda omas kodus."
"Selge."

Siis nad lebasid lihtsalt seal, kuni viimaks Kadi püsti tuli, ennast riidesse pani ja rõdule suitsetama läks.

Joonas pani ennast ka riidesse ja istus voodi ääre peale.

"Täitsa lõpp!" mõtles Joonas tasakeisi enda ette. "Ma sain keppi. Ja veel Kadilt." Joonas oli väga ekstaasis ja ta ei suutnud oma rahulolu tagasi hoida.

Kui Kadi suitsetamast tagasi tuli, siis küsis Joonas julgelt:
"Kas teeme veel ühe ringi?"
"Väga armas sinust," vastas tüdruk kerge naeratusega näol, "aga mul ei ole rohkem kondoome ja ma väga ei viitsi ka."
"OK, las siis olla," vastas poiss.

Joonase telefon hakkas häält tegema. Talle tuli sõnum. Sõnumi saatjaks oli tema ema, kes kirjutas, et ta õed, ja ka tema ise, on lähipäevil tagasi Tartusse tulemas. Joonas vastas ühe sõnaga: "OK."

Paar tundi hiljem, kui Joonas oli Kadi juurest ära läinud, tundis poiss, et tal on kõht tühi. Ta polnud ju pikka aega juba nii kõvasti "sporti" teinud kui nüüd ja ta vajas nüüd energia taastamiseks süüa. Siis ta siirduski Siriuse poole, mis asus Võru tänaval. Tal oli küll Tamme linnast palju minna, kuid ta kuulas oma iPodi, et aeg kiiremini läheks. Ta jõudiski kuskil 30 minuti pärast kohale.

Joonas sa söönuks ja joonuks ning ta ei teadnud, mida edasi teha. Ta pidi alles ülejärgmine päev Tallinnasse minema, kuid tal ei olnud vahepeal midagi teha. Tal oli igav. Joonasel polnud ka mõtteid, kellele helistada või kellega kokku saada, kuna tema sõprusringkonnas oli rohkem mehi kui naisi ja kuna mehi lihtsalt rohkem ei olnud, siis ta ei osanud midagi teha. Pärast pikka mõtlemist otsustas ta koju minna, et natukene klaverit harjutada.

Järgmisel päeval, teisipäeval, ärkas Joonas kell 11 üles. Tegi endale hommikusöögi ja kohvi. Ta lülitas oma arvuti sisse, et Eesti lehtede kodukatelt lugeda antud olukorra kohta uusimaid uudiseid. Suurt midagi uut seal kirjas polnud. Igal pool kinnitati lihtsalt, et "jah, kõik mehed on maailmas kadunud, aga kui kellelgi õnnestubki mingit meest märgata, siis tuleks sellest kohe kohalikule lehele teada anda." Hetkeks käis Joonasel mõte peast läbi, et ta võiks seda teha, aga kuna ta polnud sellise uudse olukorraga veel päris harjunud ja ta ei teadnud, mis teda võis ees oodata, siis ta siiski otsustas seda mitte teha.

Ta logis ennast msn'is sisse, et vaadata, kas ka Kadi on msn'is, et teda siis enda juurde kutsuda. Kadit see polnud. Poiss saatis siis talle sõnumi:

"Võiks täna kokku saada. Kuna ma olen üksinda kodus, siis sa võid minu juurde tulla. Igatsen sind."

Joonas ei taibanud siiski päris hästi, millises olukorras ta maailmas oli. Nüüd ülejäänud kogu elu ei pidanud ta kunagi enam ühe ja sama tüdrukuga/naisega magama, vaid tal võis olla igal õhtul uus partner. Selle avastuseni jõudis ta alles mitme nädala pärast.
Kell oli 15:32. Joonas tuli just duši alt ja kuivatas ennast parasjagu, kui ta märkas, et talle on uus sõnum tulnud. Sõnum oli Kadilt:

"Ma lootsin, et sa said sellest ise aru, aga paistab, et siiski mitte. See, mis meil oli, oli ainult ühekordne asi ja see rohkem ei juhtu. Kokku võib saada, aga ära rohkem looda."
Joonas oli šokis.

"Kas ta lihtsalt kasutas mind ära?" mõtles ta. Pärast mõne sekundist pausi ütles ta kõva häälega: "Ah, po hui. Ma sain keppi. Mul on suva." Ta ütles seda kõva häälega ja iseghi naeris selle peale.
Ta pani ennast riidesse ja läks välja. Kui ta oli oma maja ukse kinni keeranud märkas ta, et naabrite 17 aastane peretütar on just koju jõudnud. Ta võttis julguse kokku ja läks nende ukse taha. Joonas lasi uksekell ja ootas momendi, kui uks avati.

"Tsau, Joonas. Mis sind siia toob?" küsis ukse avanud naabrite peretütar Kristiina.
"Tsau, tsau. Ah ei midagi. Ma lihtsalt vaatasin, et sa oled kodus ja kuna pole pikalt juba näinud, siis ma mõtlesin, et võiks äkki paar sõnu juttu ajada," vastas Joonas. "Kas sa oled muidu üksi kodus?"
"Jah, nagu sa juba tead, siis papsi ja venda pole ning ema on Rootsis. Ajab töö asju. Asu sisse."
"Tänud."

Teeme lühidalt. Joonas oli Kristiina juures kuskil kaks tundi ja selle aja jooksul õnnestus poisil tüdruk ära rääkida, et see teeks talle suuseksi.
Pärast seda läks Joonas uuesti kesklinna ning sealt edasi Tartu ühte tuntumasse pubisse Krooks.


Saturday, October 30, 2010

Ainuke mees maamunal: 2 - kinnituse otsimine

"Ma ei suuda ikka uskuda, et ma olen ainuke mees maailmas. See ei saa lihtsalt võimalik olla," mõtles Joonas kõva häälega.
Ta suundus elutuppa ja lülitas televiisori sisse, et vaadata uudiseid. Joonas tahtis teada saada, kas uudistes räägitakse midagi selle teema kohta.

Ta klõpsis kanaleid, kuni ta lõpuks sattus CNN'i kanalile. Seal käiski parasjagu erakorraline uudistesaade. Naisterahvast uudistediktor rääkis.

"Something strange has happaned. According to our recourses there are no more men in the world. We have tried to get hold of several men but we have not succeeded. Even all the men who worked in our television company are gone. These news are only possible because I called my friend and asked her to be behind the camera. And other newsreporters are sending this programm tto all over the world ... "

Kui Joonas oli seda kuulnud, siis ta hakkas uuesti kanaleid vahetama ja märkas, et paljud telekanalid on "out of service". Seda võib-olla sellepärast, et inimesed, kes vastutavad telekanali töötamise ja korralikult funktsioneerimise eest, olid mehed.

"Mis kuradi jama see on?" küsis Joonas endalt. Ta läks uuesti enda arvuti taha ja logis msn'i sisse. Ikka olid ainult naised msn'is. Siis hakkas temaga rääkima Kadi Ainumaa:

"Kle, mis teema on? Minu isa, vend ja muud meestest sugulased ja ka sõbrad ja tuttavad on lihtsalt kadunud. Sina oled praegu ainuke mees, kellega ma viimastel päevadel rääkinud olen. Kuidas nii saab olla?"

"Ma ei tea. Ma tõesti ei tea. Ma vaatasin ka just CNN'i pealt uudiseid, kus öeldi, et maailmas on kõik mehed ära kadunud. Paljud telekanalid ei funktsioneeri ja need vähesed, mis töötavad on ka tänu naistele. Ja miks mina ainuke mees olen, seda ma ei tea."

"OK," ütles Kadi ja logis ennast msn'ist välja.

Joonas logis ka msn'ist välja ja hakkas ennast ka välja minekuks sättima. Enne aga otsis ta välja enda telefoni ja nägi, et tal on 93 vastamata kõnet. Suurem osa oli tema emalt. Joonas siis helistaski talle tagasi.
"Joonas, sina või?" küsis ta ema Katrin.
"Jah ..."
"Jumal tänatud. Kas sa oled uudiseid vaatand?"
"Kui sa mõtled neid uudiseid, mis räägivad, et kõik mehed on maailmast kadunud, siis jah."
"Jah, neid ma mõtlengi. Ma arvasin, et ka sina oled kadunud. Sinu isa küll on. Miks sa enne telefoni vastu ei võtnud?"
"Mul oli tegemist. Ma üritasin ise seda asja kontrollida."
"Selge. Kas sa oma õdedega oled rääkinud?"
"Ei, aga ma vaatasin, et nemad on ka mulle helistanud."
"Seda kindlasti. Mul pole ka olnud aega, et nendega rääkida, aga ma teen seda kohe."
Joonase ja tema ema vestlus kestis veel 20 minutit. Pärast seda kõnet helistas poiss oma õdedele ja kõikidele nendele inimestele, kes talle olid helistanud. Erinevate kõnede peale läks tal üle 5 tunni aega. See oli tappev aeg.

Siis sai Joonas lõpuks ka välja minna. Ta tellis endale takso ja sõitis kesklinna. Enne kui ta jõudis taksost välja tulla tormasid erinevad naised tänavalt tema juurde ja hakkasid temalt läbisegi igasuguseid asju küsima. Joonasel nendele vastust polnud ja ta pidas tol hetkel paremaks nende naiste eest lihtsalt ära joosta. Naised jooksid talle mingi aja järgi, kuid loobusid lõpuks.

Joonas peitis ennast lõpuks Tiigi tänavas asuva põõsa taha ära. Sealt piiludes märkas ta, et mõned naised ikka otsisid teda. Tal ei olnud õrna aimugi, mida teha. Siis ta otsis välja oma telefoni ja helistas Kadile ja küsis tema käest, kas tal oleks võimalik ennast tema juures paar tundi peita, et välja mõelda, mida järgmisena edasi teha. Kadi oli nõus. Joonas siis hiiliski majade ja põõsaste tagant Kadi juurde, kes elas Tamme linnas.

Kui Joonas lõpuks kohale jõudis, siis lasi Kadi ta sisse. Poiss oli niivõrd osavalt ennast peitnud, et talle ei olnud ükski naise järgi tulnud.

Kadi pakkus Joonasele kohvi ja koos hakati muusikat kuulama. Kadi küsis:

"Noh, kas sa oled siis midagi välja ka mõelnud?"
"Hetkel veel mitte. See kõik on lihtsalt niivõrd ootamatult juhtunud, et ma lihtsalt ei tea mida teha."
"Loomulikult. Ma usun, et kindlasti võib olla väga raske olla ainuke mees maailmas."
"Või veel. Nüüd tuleb välja, et ma ei saa linnas ka rahulikult ringi kõndida ilma, et naised minuga jutule tuleksid."
"Nüüd sa siis tead, mis Brad Pitt ja Johnny Depp mõelda võivad .... Perse, neid ka ju enam siis ei ole."
"Ega jah. Ma ei kujuta ette, miks mina just pean ainuke olema. Maailmas on kindlasti veel miljoneid mehi, kes saaksid selle rolliga paremini hakkama kui mina ..." ütles Joonas, kui ühtäkki ta telefoni helises.

"Jah, Joonas kuuleb´," tutvustas ta ennast helistajale, kuna helistajaks oli võõras number.
"Tervist, mina helistan ETV'st ja minuni on jõudnud info, et te olete ainuke mees, keda inimesed on viimastel päevadel Eestis näinud."
"No, tuleb välja ja nii. Mis siis?" küsis Joonas.
"Ma tahaksin teid kutsuda meie saatesse "Ringvaade", kus teid intervjueeriks Anu Välba. Mis te arvate, kas saate tulla?"
"Mmm, ma ei teagi. Vast ikka. Kuna ma tulema peaksin?"
"Kuna te saate. Meil on nüüd vaba aega küllalt, et teid vastu võtta. Ideaalis oleks hea päev juba homme. Me võime teile isegi auto järgi saata. Sest nagu ma aru olen saanud, siis te olete Tartus?"
"Jah, nii see on. Aga ma tuleksin hoopis kolmapäeval (ülehomme). Ja auto oleks hea küll. Kuid mul oleks ka üks tingimus."
"Ja see oleks ...?"
"Oodake korra."

"Kadi, kuule, mulle helistatakse just ETV'st ja küsitakse, kas ma tahaksin minna "Ringvaate" saatesse intervjuud andma. Kas sa tahaksid kaasa tulla? Mul oleks seal tõesti nagi sõpra vaja."
"Kuna sa läheks sinna?" tahtis Kadi teada.
"Ma ütlesin, et kolmapäeval. Saaksid siis?"
"Jah, ikka. Lähme siis minu autoga."
"OK, väga hea," vastas Joonas.

"Jah, ma olen tagasi," ütles Joonas ETV esindajale. "Minu tingimuseks oleks see, kui ma saaksin ühe tuttava kaasa võtta. Kas see oleks OK?"
"Ma arvan küll. Olete siis tulemas?"
"Jah. Mis kell ma kohal peaksin olema?"
"Kell 12. Muido on meie saated varem, aga seekord teeme erandi."
"Selge, siis näeme. Nägemist."
"Nägemist."

"Et siis on minek Tallinnasse jah?" küsis Kadi.
"No jah, tuleb nii välja," vastas Joonas, kui ta parasjagu enda telefoni "hääletu" režiimi peale pani. "See on ka ainuke kord kui ma Tallinnase lähen. Mulle väga Tallinn ei meeldi ja kui keegi tahab minult veel saada mingeid intervjuusid, siis tulgu ise Tartusse."
"OK. Mis kell me seal peame siis olema?"
"Kell 12. On see OK sinu jaoks?"
"On küll."

Joonas ja Kadi rääkisid veel mitu tundi igasugustest erinevatest asjadest. Üldteemaks oli loomulikult see, et Joonas on ainuke mees maailmas. Pika peale läksid nende jutud ikka lähedamaks ja intiimsemaks, kuni lõpuks hakati rääkima seksist.

Kadi, erinevalt Joonasest, oli juba paaril korral sugulises vahekorras olnud. Kadi teadis, et Joonas pole enne naisega olnud ja tahtsin nüüd olla esimene, kes seksib ainukese mehega maailmas. Ta loomulikult ei teinud Joonasele selle kohta otsest pakkumist, kuid vihjas sellele. Joonas sai sellest aru. Asi lõpuks lõppeski sellega, kui Joonas ja Kadi seksisid. Need olid selle ajani Joonase parimad 5 minutit tema elus. Mõlemad jäid sellega rahule ning kumbki ei kahetsenud midagi.

Saturday, October 23, 2010

SoccerManager.com


Internetis, aadressil soccermanager.com, asub internetipõhine jalgpalli fantaasia mäng. Selliseid mänge on Interneti küll ja küll, kuid mitte ükski pole nii mahukas ning faktipõhine kui soccermanager.com.


SM'is on üle 40 000 päris mängija (minu endistest meeskonna kaaslastest on seal Mihkel ja Jürgen Kuresoo, Eino ja Sander Puri, Taijo Teniste), üle 1500 päris meeskonna (sealhulgas ka praegused Eesti Meistriliiga meeskonnad) ning kõikide mängijate tasemed (ratings) on SM'i ekspertide poolt paika pandud.

Tavakasutaja saab korraga omada (kui treeneri rating on 45+) kolme meeskonda. Aga kui treener on ostnud endale näiteks kuldpaketi, siis ta saab peale nende kolme juhtida veel 10 enda poolt valitud meeskonda.

Igal kuldpaketi omanikult on võimalik juhtida ka rahvuskoondist, osaledes sellega SMFA koondiste meistrivõistlustel.

Igas tavalises liigas on neli divisioni 20 meeskonnaga ehk siis nagu Premier League'i, La Liga ja Serie A's.

Treener ei saa meeskonda treenida, kuid aga peab hoolitsema selle eest, et igal kolmapäeval ja laupäeval (siis kui toimuvad liiga mängud) oleks meeskonnal olemas korralik algkoosseis. Treener saab seada ka meeskoona formatsiooni, taktika ja vahetused.

Mängu parimad mängijad:

Parim väravavaht: Iker Casillas, Julio Cesar ning Gianluigi Buffon - 95 (sajast)

Parim kaitsja: Douglas Maicon, Nemanja Vidic ja Carles Puyol - 96

Parim poolkaitsja: Kaka ja Xavi Hernandez - 97

Parim ääreründaja: Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo - 98

Parim puhas ründaja: Wayne Rooney, Fernando Torres, David Villa, Zlatan Ibrahimovic, Samuel Eto'o ja Didier Drogba - 96

Parimad eestlased:

väravavaht - Sergei Pareiko 85

kaitsja - Raio Piiroja 83

poolkaitsja - Joel Lindpere 84

ründaja - Andres Oper 84

Mina olen ise seda mängu mänginud juba kolm/neli aastat ja minu arust on see mäng on ülihea. Soovitan seda kõigile.

Ainuke mees maamunal: 1 - algus

This summary is not available. Please click here to view the post.

Friday, October 22, 2010

Mark Harmon ja NCIS


Mark Harmon mängib TV 3's jooksvas põnevussarjas NCIS vanemagent Leroy Jethro Gibbs'is. Gibbs on kindlameelne, tõsine ning suurepärane uurija ja juht. Ta töötab koos oma meeskonnaga, kuhu kuuluvad peale tema ka Anthony DiNozzo (Michael Weatherley), Ziva David (Cote de Pablo), Timothy McGee (Sean Murry). Nemad on siis uurijad. Sarja peategelasteks saab veel lugeda ka koroneri Donald Mallardi (David McCallum) ning arvutieksperdi Abigail Sciuto (Pauley Perrette).

Sarja sisu jutustab erinevatest mereväega seotud kuritegudest, mida uurib eelpool toodud meeskond. Terve episoodi vältel uurivad ja puurivad meeskonna liikmed neile sattunud kuritegu, millega nad ka osa lõpuks maha saavad.
Minu meelest on sarja kõige lahedamaks tegelaseks just Gibbs, kes oma kogemustele ning vana kooli tegevusele lähtudes juhendab meeskona, et kuritegu lahendada.

Gibbs, kes enne NCIS'i tööle asumist töötas mereväe snaiprina, on töödanud selles asutuses üle 10 aasta. Kui ta töötas veel mereväes, siis ta käis palju kodust eemal, ning ühel päeval, kui ta oli järjekordsel välismissioonis, sai ta teate, et tema pere on mõrvatud. Peale seda intsidenti ta otsis üles tema pere mõrvanud mehe ja tappis ta. Ta ei läinud kinni, kuna ta suutis väga hästi oma jälgi varjata. Pärast seda läks ta NCIS'i tööle.
Tegu on väga laheda sarjaga, mida ma soovitan kõigil vaadata. Kuigi sarja pealkiri ja sisu on seotud mereväega, siis sealne tegevus on nii humoorikas ja põnev, et seda võivad kõik vaadata. See sobib kõigile.
Ameerikas jookseb praegu kaheksas hooaeg ja Eestis alles vist neljas või viies.

45 minutes chapter 2

"OK, guys, we may be 0:3 behind but we still have 45 minutes left to win this game," said Arlenborought FC manager Geoffrey Saunders to his players. "We have come a long way and we are so close winning this title. OK, we are trailing but if we stick together I belive that we will win this game. So, what to you think? Do we have a chance to win it?"

"I belive that we do," replyed teams center back and captain Matt Holland.
"I think that do, coach," said teams left winger Carl Henning.

So did the rest of the team.

"OK, that's great. But I'm going to take two substitutions. I'm going to take out Larry (teams center midfielder) and replace him with Kennedy (center forward) and take out, mmm, Masterson (teams right back) and replace him with Dudemaister (right midfielder). Is this OK to everybody?"

Team agreed.

"It's not that you made a poor match but we need to start attacking more. We got nothing to lose, only yo gain."

Before the second half manager made the changes what he said before and sencond half begone.

47. minute: Arlenborought got a free kick from their own half. Holland took it. He send the ball to the opposite teams 16 yard box were Kennedy had a chance to score. But unforunatly he missed the target.

53. minute: Arlenborought got a corner. Dudemaister took it and send the ball into the penaltybox were defenders send it clear.

63. minute: Arlenborought made their third subtitution. Martin Hunt (Estonian left midfieldes) replaced Lewis Carroll (teams left midfielder).

65. minute: Two minutes after coming to the pitch Hunt got a chance to take a free kick from 22 yards. He shoot but hit the bar. Rebound was catched from Kennedy who scored with his head. Score was now 1:3.

69. minute: Opposite teams goalkeeper made a goal kick. But before hitting the ball he slipped and the ball was caught by Hunt who shoot the ball over the keeper and made it 2:3.

78. minute: Arlenborought got another corner. Hunt took it. He sent the ball to the 16 yard box were it was cleared by the goalkeeper. Rebound was caught by Masterson who shoot on target but the ball was cleared off the line by a defender.

84. minute: Arlenborought midfielders passed the ball in the middle of the field. Then one of the midielders passed it to Hunt to dribbeled it past the opposite team defender. Then Hunt crossed the pall into the box were Kennedy had a shot. Keeper saved the first attempt but the striker managed to score from the second shot. Score was now 3:3.

Arlenborought managed to draw the score.

92: minute: Arlenborought got a penaly kick and who else then Hunt went to took it. If he scores then his team wins, but when he misses, game goes to extra time. Hunt waited for refferees whistle and then he charged toward the ball. He made a right footed shot to the left bottom corner and he scored. Keeper jumped the other way. Score was now 4:3 to Arlenborought.

After the full time whistle Arlenborought had something to cheer about. Team captain Matt Holland lifted the trophy up in the air and celebration started.

Jeffster!

Jeffster on fiktsionaalne kahemehe bänd teleseriaalist Chuck. Bänd koosneb Jeffrey Barnes'ist (Scott Krinsky) ja Lester Patel'ist (Vik Sahay). Jeff on bändis taustalaulja ning pillide peal (süntesaator) ja Lester on solist.
Jeffster esitab teiste lauljate laule natukene omas võtmes. Nad arvavad, et nad on imehea bänd, keda kõik kuulata tahavad, kuid nende esinemised on alati kergelt idiootsed ning minu jaoks ka naljakad.

Nende repertuaari kuuluvad näiteks Toto laul "Africa", Jon Bon Jovi laul "Blaze of Glory," Felice ning Boudleaux Bryan'i laul "Love Hurts" jne.
Nimekiri mõningatest Jeffsteri lauludest (youtube'i lingid):

Thursday, October 21, 2010

45 minutes chapter 1


"Yes, agent Carmichael, you are poisoned. And if you can't find an antitote in the next 45 minutes you are gonna die. Which I would like, actually," said doctor Zook to his nemesis agent Charles Carmichael.

"You do know that I will capture you and arrest you. Because, poisioned or not, I will do anything in my power to see you behinde bars," replyed Carmichael.

"Yeah, sure, what ever. But I will going to give you a chance to get the antitote right here right now if you tell me the codes to the USA national bank vault," gave dr. Zook Carmichael a chance to live.

"Over my dead body, doc. I won't teel you the codes even if my life would depended on it," said a bit moranic Carmichael. "Oh wait ... ," finally he realised that his life really is depending on it.

"My pleasure, agent. I now have to wait for another 40 minutes for you death."

"Boo-hoo, I'm not going to die and I think you know it."

"But you are, stop arguing."

"No, I'm gonna stand up from this chair and I'll bet that youself give me the antitote."

"Yeah, what makes you think that?"

"Simple, in one minute CIA's special unit will come through this door, kill all your men and arrest you. Then they will force you to give me the antitote."

"Oh really!"
"Yes. So I'm gonna just sit here and wait."

"OK. Yell me - are you going to give me the codes or not?"

"For the last time - no."

"It was great to fight against you all these years and it's a bit sad that our ways depart like this."

"What are you talking about?"

"Hey, Larry, throw me your gun," told dr. Zook to one of his men.

When he got the gun he pointed the barrel towards Carmichael and said:

"Bye, bye, agent Carmichael. With or without you I'm going to find the way how to get into the vault."

And then he pulled the trigger. Agent Carmichael brains flew against the wall behind him.

"OK, guys, let's bail. We have a vault to get into."

Dr. Zook and his men left Carmichael's body were it was and left the building with their van.
Special agent Charles Carmichael, 38, had been working working for the CIA for 13 years and after dr. Zook killed his first partner Charles promised to capture Zook and put him behind bars. Things of course didn't work out as he planned.

Wednesday, October 20, 2010

Laul: Katharine McPhee - Terrified ft. Zachary Levi




Tegu on minu arust on väga hea ning armsa lauluga. Nagu pealkirjast lugeda võib, siis esitavad seda Katharine McPhee, kes osales mingil hooajal American Idoli saates ja sai seal lõpuks teise koha, ning Zachary Levi, kes on rohkem tuntud näitleja ameti poolest.


Ma tahaksin rääkida kahest asjast selle laulu juures: esiteks see, kuidas ma selle laulu leidsin ja teiseks, laulu sisust.

Kuidas ma sellele laulu leidsin?
Kes on eelnevalt minu blogi postitust Chuck'i kohta lugenud, teab, kes on Zachary Levi. Igatahes, kuna mulle sari Chuck väga meeldib, siis ma otsustasin selle kohta Wikipeediast natukene rohkem lugeda. Sel ajal lugesin ma ka läbi selle seriaali näitlejate Wikipeedia artikleid. Zachary Levi oma lugedes leidsin ma muusika alateema alt, et ta on ametlikult salvestanud ainult ühe laulu (kuigi tema häält kuuldes ei saa ma aru, mis ainult ühe): selle sama laulu, millest praegu jutt. Kuna ma polnud seda laulu enne kuulnud ega teadnud ka midagi Katharine McPhee'st, siis ma otsustasin youtube'i vahendusel seda laulu kuulata. Ja see laul oli super. Järgnevatel päevadel kuulasin ma seda laulu mitu korda (kuni viis) päevas. Praegu on see laul mul arvutis olemas ning ma ei pea selle laulu kuulamiseks enam youtube'i külastama.

Teiseks, ma küll lisasin allapoole ka selle laulu sõna ning youtube'i lingi, kuid ma räägiks ka paari sõnaga selle laulu sisust. Laul video kujutab kahe armastatut, kes kohtuvad ning kelle vahel tärkab kohene säde ja armastus. Nende elus/suhtes on ka palju traagikat ning draamat, kuid nad saavad sellest üle, sest nende armastus on tõeline ning õige. Laulu pealkiri viitab kergele kõhklusele alustada seda suhet, kuid sellest saadakse üle.

Sõnad:
You by the light
Is the greatest find
In a world full wrong you're the thing that's right
Finally made it through the lonely to the other side

You said it again my heart's in motion
Every word feels like a shooting starI'm at the edge of my emotions
Watching the shadows burning in the dark,
And I'm in love and I'm terrified.
For the first time in the last time
In my only life.

This could be good
It's already better than last
And love is worse than knowing
You're holding back
I could be all that you needed
If you let me try

You said it again my hearts in motion
Every word feels like a shooting start
I'm at the edge of my emotions
Watching the shadows burning in the dark
And I'm in love and I'm terrified
For the first time in the last time
in my only

I only said it cause i mean it
I only mean cause it's true
So don't you doubt what i've been dreaming
Cause it fills me up and holds me close
Whenever i'm without you ...

You said it again my hearts in motion
Every word feels like a shooting star
Watching the shadows burning in the dark
And I'm in love and I'm terrified
For the first time in the last time
In my only life

Youtube'i link:

Windows Live Messenger


Ehk MSN (Microsoft Network) on ülikõva leiutis. See on ka kõige populaarsem netis suhtlemise viis. Kui kunagi asendasid elektroonilised kirjad tava kirju, siis nüüd on üha enam populaarsemaks saanud, et inimesed suhtlevad omavahel msn'i teel. Uuemad msn'i versioonid võimaldavad inimestel jätta üksteisele teateid ka siis, kui teist inimest parasjagu msn'is ei ole. Vanemate versioonidega see võimalik polnud.

Igal kasutajal on võimalik oma msn'is lisada kümneid ja kümneid tuttavaid ning nad siis erinevalt ära kategoriseerida. On võimalik seada endale ka display pilt. Uuemate msn'is versioonidega saad sa muuta ka kõikide sõprade display pilti ja ka nende nime, kui sa nendega parasjagu räägid.

Saab disainida ka oma akent ning iga sõbraga on võimalik omada ka erineva disainiga aknaid. See on ka päris lahe lisa.
Igatahes, mis ma siin ikka räägin. Minu sõprusringkonnas omavad kõik inimesed msn'i ja nendel, kellel oma msn'i kontot pole, teavad vähemalt, mis see on.

Simon Baker ja Mentalist


Mentalist on Kanal2's jooksev krimisari, mis jutustab endise petumehe, väga hea tähelepanemise oskusega California Uurimisbüroo konsultandist Patrick Jane'ist.
Jane oli enne politseis tööle hakkamist "selgeltnägija", kes pettis inimestel raha välja rääkides neile igasuguseid asju nende hauatagustest sugulastest. Ta oli selles äärmiselt osav, kuna Jane'il on väga hea tähelepanemise oskus. Ta suudab ka väiksematest käitumismallidest ning inimeste isiklikest asjadest kokku panna nende inimeste võimaliku profiili. Suuresti selle oskuse tõttu ongi Mentalist väga populaarne sari.
Patrick, kes avalikult ühes jutusaates solvas ja mõnitas ühte sarimõrvarit (kes tapab peamiselt naisi), kaotaski viimase käe läbi oma naise ning lapse. Pärast seda intsidenti jättis Patrick selgeltnägija "ameti" ning läks tööle California Uurimisbüroosse (CBI) ning liitus Red John'i tabamise üksusega. Patrick ja kogu see rühm on keskendunud küll suuresti Red John'i tabamisele, kuid tegeletakse ka muude uurimistega.
Patrickul on tavaks kogu aeg juua teed ja seda vist sellepärast, et ta oli kunagi psühhiaater. See seletab ka tema riietust - viigipüksid, pintsak, jakk ja kingad. Ühesõnaga, viisakas väljanägemine.
Patrick Jane'il on kombeks ka kahtlusalustele vingerpussi mängida. Tavaliselt selliste trikkide tõttu ta süüdlased päevavalgele toobki. Suuremalt jaolt on Patrickule juba pikalt enne politseid teada, kes mõrvar on, aga talle lihtsalt meeldib oma meetoteid kasutada.
Simon Baker, Austraalia päritolu filminäitleja, on üks paljudest Austraalia näitlejatest, kes on mänginud "Kängurumaa" menusarjas "Kodus ja võõrsil." Baker osales seal 1994. aastal. Praegu võib Simon Bakerit näha Sony TV kanalil seriaalis "Eestkostja," kus ta mängib mingit advokaadi tüüpi ametimeest. Simon on ise ka öelnud, et ta tahaks koos oma abikaasaga saada Ameerika kodakondsust. Eks vaatab kuidas sellega asjad lähevad.
Mentalist on väga lahe ja põnev sari, mida ma soovitan kõigil vaadata. Kas uuesti Kanal 2's, kui seda uuesti peaks näitama hakkama, või siis Interneti vahendusel.
Praegu jookseb Ameerikas Mentalisti kolmas hooaeg ja mingi kuu või kaks tagasi lõppes Eestis esimene hooaeg.

Zachary Levi/Yvonne Strahovski ja Chuck







Kanal 2's jookseb krimi-komöödiasari "Chuck", kus nimiosalise rolli mängib nohikliku väljanägemisega Zachary Levi, kelle peas on seadeldis, mis sisaldab kõiki Ameerika Ühendriikide saladusi. Selle seadeldise töötas välja Chucki isa Stephen Bartowski. Praegu jookseb Ameerikas selle sarja neljas hooaeg ja meil, Eestis alles esimene.

Esimese hooaja alguses sai selgeks, kuidas Chuck endale need saladused pähe sai. Ninmelt, Chucki sõber ülikooli aegu (Stanfordi Ülikool) Bryce Larkin (isik, kelle pärast Chuck ülikoolist ka välja visati), kes töötab CIA's, saatis Chuckile Intersecti programmi viimasele maili peale. Kui Chuck selle dokumendi avas, siis mitme tunni jooksul laadis Intersect Chuckile pähe. Pärast seda, kui USA valitsus sai teada, et kogu riigi saladused on ühe nohikliku arvutimängusõltlase peas, saadeti teda valvama CIA (Central Intellegence Agency) ja NSA (National Security Agency) kaks parimat agenti. CIA'st siis Yvonne Strahovski mängitav Sarah Walker (alias) ja NSA'st John Casey (Adam Baldwin).
Juba algusest peale näitab Chuck üles kompetentsust, et ta suudab ka vaatamata eriväljaõppele enda eest suurepäraselt hoolt kanda. Muidugi vajab ta ka agentide abi, kuna tal puuduvad igasugused teadmised erinevatest võitlusvormidest ning ei jaga ka midagi relva käsitlemisest.

Mida episood edasi seda selgemaks saab, et Chuckil on Sarah'i vastu tunded. Esimesel kahel hooajal on nad sunnitud teesklema paari, sest see on ainuke võimalus, kuidas John Casey, kes töötab sarnaselt Chuckile ka Buy More'is (elektroonika edasimüüja), ja Sarah Walker saaksid igapäevaselt Chuckile võimalikult lähedal olla. Kui tööajal on Chuck rohkem koos Sarah'ga, siis väljaspool tööd valvad Chucki seljatagust rohkem Casey, kes on Chucki, tema õe Ellie ja viimase elukaaslase, ja hilisema abikaasa, naaber.
Alates kolmanda hooaja lõpu osadest hakkavad Chuck ja Sarah päriselt käima. Kuna see on nii CIA ja NSA protokollide vastu, siis nad peavad alguses tõestama, et nad suudavad olla paar ja samal ajal ka tööd teha, et ei oleks mingeid emotsionaalseid segavaid faktoreid. Nad saavad sellega ka hakkama.

Teise ja kolmanda hooaja osad näitavad ka Chucki isa, kes on üle 30 aasta CIA jaoks töötand. Kolmanda hooaja lõpus saab ta surma ning neljanda hooaja alguses hakkab Chuck, alguses koos oma parima sõbra Morgan Grimes'iga (Joshua Gomez), kes samuti töötab Buy More'is, Chucki ja Ellie ema otsima. Pärast liituvad selle otsinguga ka Sarah ja Casey.

Morgan, kes on Chuckiga sõber olnud juba 23 (?) aastat, on väike ebardlik, kuid idiootlikult julge samuti üks seriaali peategelastest. Siis kui Chuck hakkas koos CIA ja NSA'ga töötama, siis ei teadnud Morgan temast asjadest midagi. Aga kuskil kolmanda hooaja käigus saab Morgan samuti teada, et tema sõber töötab valitsuse heaks. Hiljem, kui Morgan aitab Casey'l depressioonist üle saada (Casey eemaldati töölt arvatava riigireetmise ning omavolilise käitumise pärast; hiljem sai ta tänu Morganile oma töö tagasi) kostis Casey CIA peadirektorile Morgani eest ning Morgan sai ametlikult meeskonna liikmeks. Morgan on mitmel korral näidanud välja vaprust, julgust ning teadmiseid ning sellega panustanud meeskonna missioonidesse.

Pärast seda, kui Chuck laeb endale pähe alla Intersect 2.0, siis saab talle osaks palju muid oskuseid. Kui Chuck teatud ohtlikes olukordades välgatab (flash), siis oskab ta kung-fu'd, käib relvadega suurepäraselt ümber, oskab erinevaid enesekaitse tehnikaid jne. Intersect 2.0 on samuti Chucki isa poolt välja loodud.

Tegu on super hea sarjaga, mis on võitnud miljoneid toetajaid mitte ainult Ameerikas, vaid ka üle kogu maailma. Keskmine vaatajaskond Ameerikas on 8 miljonit inimest. Päris hea.

Zachary Levi, kes võib Eesti televaatajatele tuttav olla sarjast Kaugel täiuslikkusest, kus ta mängis Kipp Steadmani, on päriselus Chucki tegelaskujuga väga sarnane. Mõlemad armastavad arvutimänge, mõlemad on kergelt nohikud ja on üldiselt käitumise poolest väga sarnased. Minu arust sobib ta sellesse rolli suurepäraselt.

Yvonne Strahovski, Poola päritolu Austraalia näitlejanna, sai Sarah Walkeri rolli võiks öelda päris kiiresti. Pärast aastaid Austraalia teatri- ja filmimaastikul töötamist kuulis ta, et Ameerika telekanal NBC otsib oma uue seriaali tarvis näitlejaid. Yvonne saatis siis enda eelmisest rollidest pärit lindid NBC'le ning jäi Austraalias oma tolle aegseid projekti lõpetama. Kui need said valmis, siis lendas ta ka ise Ameerikasse ning kolm päeva pärast USA's maandumist sai ta rolli endale. T aon ise meedias naljatanud, et Ameerikas näitleja tööd saada on väga kerge ning soovitab seda kõikidel teha.

Zach ja Yvonne moodustavad ekraanil super hea paari ning koos teiste kaasnäitlejatega (Baldwin; Gomez; Sarah Lancaster, Chucki õde Ellie; Ryan McPartlin, Ellie abikaasa; Vik Sahay, Lester Patel; Scott Krinsky, Jeff Barnes) moodustubki super hea teleseriaal, mida tasub vaadata.

Täpsemalt saab seriaal kohta lugeda wikipediast aadressil http://en.wikipedia.org/wiki/Chuck_(TV_series)
Chuck on eetris Kanal 2's igal teisipäeval kell 20:30.

Eesti kohtusüsteem


Ma ei suuda uskuda, kui nõme on Eesti kohtusüsteem ja ma ei oska isegi öelda ega ka arvata, miks see nii on. Las ma alustan algusest ja ütlen teile, miks ma arvan, et Eestis kohtusüsteem on jura. Vastus ei olegi väga raske. Minu arust ei ole tegu normaalse ega mõistliku kohtusüsteemiga, kui mõrva eest määratakse inimesele 7 aastane vanglakaristus, kuid riigireetmise eest 15-25 aastat. Kas see on teie arust normaalne? Minu arust mitte.
Ma olen kuskilt lugenud, et Eestis ei määrata pikki vanglakaristusi, kuna vanglates pole ruumi, et vange seal pikka aega kinni pidada. Samas kulub iga vangi ülalpidamise peale ka kuni 25 000 krooni kuus. Siin tekivad mõned küsimused. Miks ei eihitata vanglaid juurde? Raha kärbitakse igaltpoolt niigi palju, et mingi vangimaja peaks ikka ära ehitatud saama. Ja miks kulub vangide (artiklist lugesin, et eluaegsete vangide) peale kulub niivõrd suur summa? Nemad ju ei pea uuri maksma, eletri eest tasuma või telefoni arveid maksma. Kuigi riik nende eest maksab, siis kust kurat tuleb kokku selline summa. Mõni inimene elab koos arvete tasumisega kuus ära 4500-6000 krooniga. Aga kuidas üks vang selle eest ära ei ela? Kas nad söövad siis nii palju või? Või vaatavad telekat? Kasutavad Internetti? Mängivad hasartmänge? See on minu jaoks mõistmatu, kuidas tuleb kokku selline summa.
Vanglate vähesuse kohapealt. Pidevalt kurdetakse selle üle, et Eestis on väha lasteaedasid ning vähe vanglaid. Miks ei ehitata neid juurde? Jällegu tuleb mängu raha. Kust võtavad poliitikud raha, et endal palka tõsta? Ei oska öelda. Aga kui prooviks teha nii, et võtaks vanglate ning laseaedade ehotamiseks raha samast kohast, kust palkade suurendamiseks. Ja teate kus see koht on? ... See raha peaks tulem ikka maksumaksja taskust. Aga eks need, kes riiki juhivad, tea vast ise paremini.
Siis ma tahaksin veel rääkida vanglakaristuste pikkustest. Ma küll ei taha uskuda, et kurjategijatele määratakse lühikesed karistused, kuna vanglates pole ruumi. Aga kahjuks need asjad nii on. Ma mäletan mingi ajalehe artiklit, kus mingi miljonäri poeg, kes oli vist ka alaealine, sõitis purjus peaga paar inimest surnuks. Antud teo puhul on rikkumis päris palju. Ilma lubadeta sõitmine, purjus alaealine (kui ta ikka oli allekas), purjus peaga sõitmine, inimeste tapmine ning võib-olla ka auto omavoliline võtmine. Kui ma õigesti mäletan, siis ta sai karistuseks kolm aastat tingimisi ja vist pidi ühe aasta ka reaalselt ära kandma. Kas see ei tundu teile idiootne? Mida peavad ohvrite vanemad mõtlema, kui nende pereliikme mõrvarile määratakse selline karistus? Ma arvan, et nad oleksid rahuldanud eluaegse vanglakaristusega. Ka mina arvan, et see oleks olnud õige karistuse pikkus. Kui ma õigesti mäletan, siis oli selle kohtuprotsessi kohtunik nendel mingi peretuttav ja sellepärast noormees ei saanudki pikemat karistust. Järjekordne debiilsus.
Selline küsimus ka: kui Eesti riigil kulub vangide ülalpidamise peale tõesti nii palju raha, siis miks ei rakendata Eestis surmanuhtlust? Ameerikas ja Mehhikos, vist ka Venemaal, on surmanuhtlus täita olemas. Miks siis ei ole seda meil? Seda võib-olla sellepärast, et Eesti on heaoluriik koos oma heaoluühiskonnaga. Heaoluriikides on tähtis inimestele uue võimaluse andmine ning lühike vanglakaristus on selleks väga hea rehabiliteerimis võimalus. Idiootsus. Paljud inimesed suudavad terve elu elada nii, et neil ei teki võimudega mingeid probleeme, kuid mõned, kurjategijad, vägistavad, tapavad, röövivad või teevad mida iganes, istuvad oma aasta ära ning on jälle vabad kodanikud. Siin pole võrdsust ollagi. Aga võrdsus polegi tähtis praegu. Asi on õigluses. Kui inimene on teisele halba teinud, siis ta väärib selle eest ka vastavat karistust. Kui inimene on teise ära tapnud, siis peaks mõrvar selle eest ka oma elu kaotama. Suuremate kuritegude kordasaatjad võiksid 50-60 aastat trellide taga istuda või chillida seal kuni loomulik surm tuleb.
Minu arust on see riigi poolt uskumatult debiilne ning äärmiselt isekas käitumine korralike kodanike suhtes. Ma ei ütle, et mina seda olen, aga ma ei ole ka ühtegi kuritegu korda saatnud. Heaoluriik või mitte, aga kurjategijad peaksid saama õiglase karistuse. See on loll jutt, et vangide ülalpidamiseks pole raha või vanglates pole piisavalt ruumi. Selle raha leiab alati. Ja kui ei tahetagi rasket tööd teha, siis tuleks lihtsalt surmanuhtlus käku lasta. Raske kuriteoga hakkama saanud saavad vastava karistuse ning riik ei pea maksma raha, et ükiskonna heidikuid üleval pidada. Nii lihtne see ongi.