Sunday, October 31, 2010
Charlie Sheen/Jon Cryer ja Kaks ja pool Meest
Ainuke mees maamunal: 3 - seks
Saturday, October 30, 2010
Ainuke mees maamunal: 2 - kinnituse otsimine
"Jah, nii see on. Aga ma tuleksin hoopis kolmapäeval (ülehomme). Ja auto oleks hea küll. Kuid mul oleks ka üks tingimus."
Saturday, October 23, 2010
SoccerManager.com
SM'is on üle 40 000 päris mängija (minu endistest meeskonna kaaslastest on seal Mihkel ja Jürgen Kuresoo, Eino ja Sander Puri, Taijo Teniste), üle 1500 päris meeskonna (sealhulgas ka praegused Eesti Meistriliiga meeskonnad) ning kõikide mängijate tasemed (ratings) on SM'i ekspertide poolt paika pandud.
Tavakasutaja saab korraga omada (kui treeneri rating on 45+) kolme meeskonda. Aga kui treener on ostnud endale näiteks kuldpaketi, siis ta saab peale nende kolme juhtida veel 10 enda poolt valitud meeskonda.
Igal kuldpaketi omanikult on võimalik juhtida ka rahvuskoondist, osaledes sellega SMFA koondiste meistrivõistlustel.
Igas tavalises liigas on neli divisioni 20 meeskonnaga ehk siis nagu Premier League'i, La Liga ja Serie A's.
Treener ei saa meeskonda treenida, kuid aga peab hoolitsema selle eest, et igal kolmapäeval ja laupäeval (siis kui toimuvad liiga mängud) oleks meeskonnal olemas korralik algkoosseis. Treener saab seada ka meeskoona formatsiooni, taktika ja vahetused.
Mängu parimad mängijad:
Parim väravavaht: Iker Casillas, Julio Cesar ning Gianluigi Buffon - 95 (sajast)
Parim kaitsja: Douglas Maicon, Nemanja Vidic ja Carles Puyol - 96
Parim poolkaitsja: Kaka ja Xavi Hernandez - 97
Parim ääreründaja: Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo - 98
Parim puhas ründaja: Wayne Rooney, Fernando Torres, David Villa, Zlatan Ibrahimovic, Samuel Eto'o ja Didier Drogba - 96
Parimad eestlased:
väravavaht - Sergei Pareiko 85
kaitsja - Raio Piiroja 83
poolkaitsja - Joel Lindpere 84
ründaja - Andres Oper 84
Mina olen ise seda mängu mänginud juba kolm/neli aastat ja minu arust on see mäng on ülihea. Soovitan seda kõigile.
Friday, October 22, 2010
Mark Harmon ja NCIS
45 minutes chapter 2
"I belive that we do," replyed teams center back and captain Matt Holland.
"I think that do, coach," said teams left winger Carl Henning.
So did the rest of the team.
"OK, that's great. But I'm going to take two substitutions. I'm going to take out Larry (teams center midfielder) and replace him with Kennedy (center forward) and take out, mmm, Masterson (teams right back) and replace him with Dudemaister (right midfielder). Is this OK to everybody?"
Team agreed.
"It's not that you made a poor match but we need to start attacking more. We got nothing to lose, only yo gain."
Before the second half manager made the changes what he said before and sencond half begone.
47. minute: Arlenborought got a free kick from their own half. Holland took it. He send the ball to the opposite teams 16 yard box were Kennedy had a chance to score. But unforunatly he missed the target.
53. minute: Arlenborought got a corner. Dudemaister took it and send the ball into the penaltybox were defenders send it clear.
63. minute: Arlenborought made their third subtitution. Martin Hunt (Estonian left midfieldes) replaced Lewis Carroll (teams left midfielder).
65. minute: Two minutes after coming to the pitch Hunt got a chance to take a free kick from 22 yards. He shoot but hit the bar. Rebound was catched from Kennedy who scored with his head. Score was now 1:3.
69. minute: Opposite teams goalkeeper made a goal kick. But before hitting the ball he slipped and the ball was caught by Hunt who shoot the ball over the keeper and made it 2:3.
78. minute: Arlenborought got another corner. Hunt took it. He sent the ball to the 16 yard box were it was cleared by the goalkeeper. Rebound was caught by Masterson who shoot on target but the ball was cleared off the line by a defender.
84. minute: Arlenborought midfielders passed the ball in the middle of the field. Then one of the midielders passed it to Hunt to dribbeled it past the opposite team defender. Then Hunt crossed the pall into the box were Kennedy had a shot. Keeper saved the first attempt but the striker managed to score from the second shot. Score was now 3:3.
Arlenborought managed to draw the score.
92: minute: Arlenborought got a penaly kick and who else then Hunt went to took it. If he scores then his team wins, but when he misses, game goes to extra time. Hunt waited for refferees whistle and then he charged toward the ball. He made a right footed shot to the left bottom corner and he scored. Keeper jumped the other way. Score was now 4:3 to Arlenborought.
After the full time whistle Arlenborought had something to cheer about. Team captain Matt Holland lifted the trophy up in the air and celebration started.
Jeffster!
Thursday, October 21, 2010
45 minutes chapter 1
Wednesday, October 20, 2010
Laul: Katharine McPhee - Terrified ft. Zachary Levi
Windows Live Messenger
Simon Baker ja Mentalist
Zachary Levi/Yvonne Strahovski ja Chuck
Eesti kohtusüsteem
Ma olen kuskilt lugenud, et Eestis ei määrata pikki vanglakaristusi, kuna vanglates pole ruumi, et vange seal pikka aega kinni pidada. Samas kulub iga vangi ülalpidamise peale ka kuni 25 000 krooni kuus. Siin tekivad mõned küsimused. Miks ei eihitata vanglaid juurde? Raha kärbitakse igaltpoolt niigi palju, et mingi vangimaja peaks ikka ära ehitatud saama. Ja miks kulub vangide (artiklist lugesin, et eluaegsete vangide) peale kulub niivõrd suur summa? Nemad ju ei pea uuri maksma, eletri eest tasuma või telefoni arveid maksma. Kuigi riik nende eest maksab, siis kust kurat tuleb kokku selline summa. Mõni inimene elab koos arvete tasumisega kuus ära 4500-6000 krooniga. Aga kuidas üks vang selle eest ära ei ela? Kas nad söövad siis nii palju või? Või vaatavad telekat? Kasutavad Internetti? Mängivad hasartmänge? See on minu jaoks mõistmatu, kuidas tuleb kokku selline summa.
Vanglate vähesuse kohapealt. Pidevalt kurdetakse selle üle, et Eestis on väha lasteaedasid ning vähe vanglaid. Miks ei ehitata neid juurde? Jällegu tuleb mängu raha. Kust võtavad poliitikud raha, et endal palka tõsta? Ei oska öelda. Aga kui prooviks teha nii, et võtaks vanglate ning laseaedade ehotamiseks raha samast kohast, kust palkade suurendamiseks. Ja teate kus see koht on? ... See raha peaks tulem ikka maksumaksja taskust. Aga eks need, kes riiki juhivad, tea vast ise paremini.
Siis ma tahaksin veel rääkida vanglakaristuste pikkustest. Ma küll ei taha uskuda, et kurjategijatele määratakse lühikesed karistused, kuna vanglates pole ruumi. Aga kahjuks need asjad nii on. Ma mäletan mingi ajalehe artiklit, kus mingi miljonäri poeg, kes oli vist ka alaealine, sõitis purjus peaga paar inimest surnuks. Antud teo puhul on rikkumis päris palju. Ilma lubadeta sõitmine, purjus alaealine (kui ta ikka oli allekas), purjus peaga sõitmine, inimeste tapmine ning võib-olla ka auto omavoliline võtmine. Kui ma õigesti mäletan, siis ta sai karistuseks kolm aastat tingimisi ja vist pidi ühe aasta ka reaalselt ära kandma. Kas see ei tundu teile idiootne? Mida peavad ohvrite vanemad mõtlema, kui nende pereliikme mõrvarile määratakse selline karistus? Ma arvan, et nad oleksid rahuldanud eluaegse vanglakaristusega. Ka mina arvan, et see oleks olnud õige karistuse pikkus. Kui ma õigesti mäletan, siis oli selle kohtuprotsessi kohtunik nendel mingi peretuttav ja sellepärast noormees ei saanudki pikemat karistust. Järjekordne debiilsus.
Selline küsimus ka: kui Eesti riigil kulub vangide ülalpidamise peale tõesti nii palju raha, siis miks ei rakendata Eestis surmanuhtlust? Ameerikas ja Mehhikos, vist ka Venemaal, on surmanuhtlus täita olemas. Miks siis ei ole seda meil? Seda võib-olla sellepärast, et Eesti on heaoluriik koos oma heaoluühiskonnaga. Heaoluriikides on tähtis inimestele uue võimaluse andmine ning lühike vanglakaristus on selleks väga hea rehabiliteerimis võimalus. Idiootsus. Paljud inimesed suudavad terve elu elada nii, et neil ei teki võimudega mingeid probleeme, kuid mõned, kurjategijad, vägistavad, tapavad, röövivad või teevad mida iganes, istuvad oma aasta ära ning on jälle vabad kodanikud. Siin pole võrdsust ollagi. Aga võrdsus polegi tähtis praegu. Asi on õigluses. Kui inimene on teisele halba teinud, siis ta väärib selle eest ka vastavat karistust. Kui inimene on teise ära tapnud, siis peaks mõrvar selle eest ka oma elu kaotama. Suuremate kuritegude kordasaatjad võiksid 50-60 aastat trellide taga istuda või chillida seal kuni loomulik surm tuleb.
Minu arust on see riigi poolt uskumatult debiilne ning äärmiselt isekas käitumine korralike kodanike suhtes. Ma ei ütle, et mina seda olen, aga ma ei ole ka ühtegi kuritegu korda saatnud. Heaoluriik või mitte, aga kurjategijad peaksid saama õiglase karistuse. See on loll jutt, et vangide ülalpidamiseks pole raha või vanglates pole piisavalt ruumi. Selle raha leiab alati. Ja kui ei tahetagi rasket tööd teha, siis tuleks lihtsalt surmanuhtlus käku lasta. Raske kuriteoga hakkama saanud saavad vastava karistuse ning riik ei pea maksma raha, et ükiskonna heidikuid üleval pidada. Nii lihtne see ongi.
Pensionärid
Pensionärid ei saa millegagi hakkama ning vajavad igapäevasteks toimetusteks ka abi. Mina neid lolle mutte ja ätte küll aitama ei hakka, sest nemad ei ole midagi minu heaks teinud. Kurat, kui teised vanusegrupid saavad oma asjadega ise hakkama, siis võiksid need penskarid ka saada. Kui ei saa, siis tehku ühiskonnale teene ning surgu maha. Sest riigil vast läheb seda raha ka muudeks asjadeks vaja kui mingitele vanuritele raha maksta. Praeguse raske majanduslikku seisu arvestades väärivad seda raha rohkem töötud inimesed, sest nad on veel töövõimelised, kuid tööd lihtsalt pole. Töötud saavad raha ainult sel juhul, kui nad on ennast töötuks registreerinud (saades 900 kr kuus, millega ei ole midagi peale hakata). Mina olen ka töötu, kuid ma pole ennast töötuks registreerinud, kuna, esiteks, ma ei viitsi, teiseks, mul pole selle 900 krooniga midagi peale hakata, kolmandaks, ma otsin endale pidevalt tööd ning neljandaks, ma arvan, et need inimesed, kes ennast töötuks registreerivad, ei otsi enam tööd ning kavatsevad niisama kasutult lesida, lootes riigi toetusele. Mina ei taha selline olla ja ei ole ka .
Aga nüüd ka juttu natukene teemasse. Eestis peaks olema meeste pensioniiga mingi 65 eluaastat. Aga kui mina jätkan oma praegust elustiili, siis on hea, kui ma 40 eluaastanigi vastu pean. 40 on veel selline vanus, kus inimene saab iseendaga hakkama ning ei pea endale mingit hooldajat palkama. Ja kuna 40 on ka peansionieast kaugel, siis ei pea riik mulle ka mingit raha maksma, mistõttu ei saa ma raha lihtsalt niisama olemise eest ja selle tõttu ei jäta ma ka loodri muljet.
Aastakümneid tagasi ja tegelikult kohati isegi praegu on kaua elamine olnud väga hea ja lugupeetud asi. Nagu võib arvata, siis mina seda ei arva. Vanainimesed lootsi/loodavad, et nende lapsed ja lapselapsed hoolitsevad nende eest ja nad võivad nendele koormaks olla kaua tahavad. Kurat! Surgu maha ära ja kõigil on palju kergem. Penskar ei pea igapäevaste toimetuste tegemisel vaevlema ning tema lapsed ja lapselapsed ei pea nende pärast oma aega raiskama ning muret tundma. Isegi Jeremy Clarkson on öelnud:"Kõige sotsiaalsemalt vastutustundlikum tegu, mida inimene teha saab, on surra enne pensioniikka jõudmist." Mina igati nõustun sellega.
Pensionärid on teistel ees, nad vaidlevad ning nõuavad mingeid õiguseid taga ja tahavad et neid koheldakse hästi. Olgu, seda nõuavad kõik vanusegrupid, kuid penskarid on need, kes millegi saavutamiseks lähevad meediasse, et siis oma "vastastele" avalikult häbi teha, et sellega oma tahtmine saavutada. Lollus. Kui te ikka oma tahtmist ei saa, siis jätke asi sinnapaika või kui see ei meeldi, kukkuge jää peal, murdge oma puus või libisege bussi alla.
Mulle penskarid ei meeldi ning nad ei ole kohustatud mulle meeldima. Inimesed väidavad ka, et pensionärid on siin, et meenutada meie minevikku ning vanavanemalt saab kuulata lugusid selle kohta, mis oli enne meie sündi. Mul on vägagai suva sellest. Mina ei taha kuulda lugusid sellest, kuidas me Venemaa ees peni mängisime või kuidas kaks mutti, Maali ja Juulia, koos piimaautot ootasid või kuidas nad koos terve perega heina käisid tegemas.
Pensionärid on ka väga põikpäised ning nad ei taha tänapäevase progressiivse elustiiliga kaasa minna. Nad ei taha arvuti kasutamist selgeks õppida, nad ei taha autodega sõitma hakata, kui nad seda enne juba ei teinud ja palju muud. Nemad tahavad ikka oma vanadele kommetele truuks jääda ja seda vaatamata asjaolule, et, nagu ma ka enne ütlesin, teistele ette jäävad. Käigu kõik pensionärid perse.
Johnny Knoxville ja Jackass
Kuna Jackass võib esmapilgul jätte idiootse ning äärmiselt ohtliku telesaate mulje, mida see igaljuhul ka on, hea mõttes loomulikult, siis paljudele, väga paljudele, vanema generatsiooni inimestele see ei meeldi. Nende inimeste hulka, kellele ei meeldi Jackass, kuuluvad ka targad inimesed. Ma ei väida, et seda saadet vaatavad vaid lollid inimesed, mina ise vaatan seda ka ning ma võin julgelt väita, et ma olen keskmisest targem, aga vaevalt tunnevad selle saate vaatamisest lõbu õpetajad ning ülikoolis doktorikraadi tegevad inimesed, kuna nende jaoks on tegu debiilsusega. Kelle jaoks debiilsus, kelle jaoks naljakas. Minu ja teiste Jackassi fännide jaoks naljakas. Ma lihtsalt jumaldan seda saadet.
Ma ei ütle, et Jackassi meeskond ei näe palju vaeva oma saadet tehes, aga samas, kui palju peab pingutama, et kaamera ees ennast vigastada? Mitte palju, ma usun. Nad vast peavad suurt tähelepanu pöörama ohutusele, et keegi neid trikke ning vempe tehes surma ei saaks ega mingeid püsivaid vigastusi ei saaks. Ka seda võib ette tulla.
Ma mäletan, et ma nägin youtube'ist videot, kui Johnny käis, kas Lettermanni või Fergusoni saates ning ütles, et talle on tehtud kaks korda kuseteede operatsioon, kuna saates on "kubemesse" nalju liiga palju tehtud. Vahepeal pidi ta isegi endaga kaasa kandma voolikut ning kotikest, et ta urineerida saaks. See võis tema jaoks olla üsna keeruline aeg, kuid ma arvan, et tema kolleegidele ning saate fännidele võis see palju nalja pakkuda. Aga tore, et ta terveks sai ning loodame, et tal mingeid püsivaid vigastusi ei jäänud.
Jackass on väga populaarne telesaade ning on kahju, et seda Eestis iga nädalaselt ei näidata. Ameerikas näidatakse seda näiteks MTV kanalil. Ma soovin Knoxville'ile & Co'le edaspidiseks palju edu ning loodan, et nende trikid ikka ja jälle rängemaks ning naljakamaks muutuvad. Siiamaani on sellega ka hakkama saadud.
Hugh Laurie ja Dr. House
Eesti politsei
Mul isiklikult ühtegi tuttavat politseis pole, vanasti oli mul naabrisk ment ning üks praegune trennikaaslane on samuti ment, kuid vabal ajal me koos ringi ei chilli. Mendid on mulle vastmeelt ning ma ei näe, miks see peaks muutuma. Korrakaitsjate seas tuleks läbi viia väike muudatud, et konstaablid ja inspektorid oleksid normaalsed inimesed. Sest eelpool nimetatud kaks inimest seda pole. Vana naaber oli seoses oma ametiga paar kuud tagasi kohtu all, ma ei mäleta, mida ta tegi, kuid see oli midagi kriminaalset. Ning see trennikaaslane on peast soe. Ta käitub ebanormaalselt ning inimesena ta mulle ei meeldi. Kuid kuna me mängime ühes võistkonnas, siis tuleb mul temaga läbi saada.
Poliitika
Inimestele on teada, et poliitikud väänavad ning pööravad oma sõnu, et võimluse saada. Ja kui ükskord ongi suudetud valijad panna enda poolt hääletama, siis on lõbu laialt. Selle asemel, et valimislubadusi täitma hakata leitakse erinevaid põhjuseid ning käändeid, miks inimestele antud lubadused ei saa järgneva milleniumi jooksul rakendatud. Et inimestele siiski jätta endast hea mulje ning näidata neile, et nad on just neid valides teinud õige otsuse, siis võib-olla parandatakse mõni auk autoteedel ära, lasteaia ehitamise asemel, renoveeritakse seda ning pealtnäha head eelarvekärped on tegelikult selleks, et ka ülejäänud ministrid saaksid uute Mercedes SL'idega sõita.
See, et poliitikud inimestele võimule saamiseks valetavad ning masu ajal enda palkasid suurendavad, sellega on inimesed juba kursis. Inimesed teavad ka seda, et riigikogu koosolekutel osaleb kuni 10 inimest. Nad on meedia vahendusel ka teadlikud, et ametnikud, ministrid ning teised poliitikaga seotud inimesed on sel ajal puhkusel, kui inimesed neilt midagi tahavad. Ma hiljuti lugesin, et kuskil vallas tahtis mingi talunaine kontakti saada linnapea, vallavanema või mõne muu ametnikuga, aga see polnud tol hetkel võimalik, kuna otsitav inimene oli puhkusel. Ja see inimene ei saanudki oma probleemi/muret lahendatud, sest ametniku asemel ei olnud isegi määratud asendajat, kes tema äraoleku ajal nende asjadega tegeleks. Kas see on siis normaalne? Milleks jaoks on inimesed võimule aidatud, kui nende käest ei ole isegi võimalik vajadusel abi saada?
Mind poliitika üldse ei huvita ning ei tunne muret ka selle üle, kes parasjagu oma palka suurendas, kes endale uue mersu või bemari ostis või kes on kuskil reisil. Ei tunne ma ka kaasa neile inimestele, kes poliitikute pärast kannatavad. Mulle on kõige tähtsa ikka minu enda heaolu ja ma ei sekku ka pikemalt poliitika teemasse, kui see mind otseselt ei puuduta. Valimas ma ka väga ei viitsi käia, kuna ma ei näe sellel mingisugust mõtet. Las need inimesed muretse ning kiru, kes ei saa abi nende valitud poliitikult. Kurb tõesti. Ärgu siis mingi järgmine kord valima, kui on teada, et lõppresultaat on ikka sama.
Poliitikud on mõttetud munnid, kellest on kasu ainult nende pereliikmetele, kuna rohkem raha on sisse jooksmas. Mina ei kavatse ka edaspidi valimas käia ja ma loodan, et seda ei tee ka teised, sest äkki toob poliitikule mõistuse pähe vägamadal valijate protsent.
Poliitikast ka üldiselt:
Kui eelmise sajandi alguses, ning aastasajad enne seda, lahendati riikidevahelisi probleeme sõjalisetegevusega, siis pärast Külma sõda on "sõda" käinud bürokraatide ja poliitikute vahel, mitte sõjatandril üksteist veristades. Läbi paberimäärimise sõdade võitmine meeldib mulle rohkem, kuna siis ei ole ohtu, et mina pean sõtta minema. Selle asja nõrk külg on see, et "sõja" või konflikti võidab see osapool, kelle esispiiker on kõige sõnaosavam. Üldjuhul ei võida üks osapool, vaid jõutakse rahumeelsele kokkuleppele. See kõik on väga tore ja isegi mul pole selle vastu midagi, kuna mulle on hea sõnaosavus ikka rohkem meeldinud kui oskus relvaga ümber käia, kuid ma kaldun arvama, et need veterandi, kes on ise sõjas käinud ning sealseid õuduseid kogenud, neile see väga ei meeldi. Nende jaoks on õige sõda see, kui koos oma pataljoniga tapetakse vaenlaseid, samal ajal saades ka ise kuuliga tagumikku, ning pärast tullakse sõjas tagasi uhkes olekus, kuna oma riigi jaoks on niivõrd palju saadud ära teha.
Nagu ma juba eelpool mainisin, siis mulle endale sõda ei meeldi ja veel vähem mulle meeldib seal osaleda, kuna alati valitseb oht, et ma võin surma saada, aga mõni rahvus lihtsalt on selline, kes võiks siit maamunalt ära kaduda. Kaks rahvust, keda ma üldse ei salli, on venelased ja põhjakorealased. Paar tuumapommi ning da-daa. Nendest mul kahju ei oleks.
Krooks ja Zavood
Krooks on ruumilt suurem ning on igal nädalapäeval vähemalt kella kolmeni öösel lahti. Seal on muhedad töötajad, päris mitu telekat, mis näitavad erinevaid spordivõistluseid, kuid kui parasjagu mingi mängu või asja toimumas ei ole, lastakse seallt muusikavideosid, millel pole pubi kõlaritest kostva muusikaga mingit pistmist. Sealt saab osta süüa ja juua (alkohoolseid ning mitte alkohoolseid). Söökidena pakutakse lihtsaid suupisteid ning kohe päris roogasid, mis ikka kõhtu ka täidavad. Krooksus on olemas ka nende oma burger (nimega "Krooksu" burger), mille hind on 42 krooni. Burger on iseenesest väga hea, kuid nad võiksid sibulate ning hapukurgiga tagasi hoida. Sellele väiksele probleemile vaatamata on see minu sealne lemmik toit. Õllede hinnad varieeruvad 25 kuni mingi summa vahel. Seal on mitmeid erinevaid õllesid ning väga suur valik teisi alkohoolseid jooke, kaasaarvatud kokteilid. Õlut tellides on võimalik see saada plasttopsis, kui tahad joogiga kuskile minna, siis kannuga ja loomulikult ka pudeliga. Krooksu puhul on hea asi see, et seal võib ka klaasist kruusidega välja minna, samas kui Zavoodis on see räigelt keelatud. Samas kui Krooksus on rohkem kohti, kus see klaas ära lõhkuda.
Krooksus on palju istumiskohti. Istuda on võimalik tavalisel toolil ja ka pehmel tugitoolil. Kuna tegu on väga populaarse kohaga, siis on mõnikord väga raske endale istumiskohta leida. See on ju tegelikult ainult positiivne.
Zavood, mis meenutab enam vähem keldrikõrtsi, omab millegipärast hevikate kokkusaamis koha staatust. See võis küll kunagi nii olla, kuid nüüd käib seal igasugust rahvast, nagu ka muudes pubides. Zavoodis saab ka süüa ja juua, kuid mulle tundub, et Zavoodi toiduportsjonid on väiksemad kui Krooksus. Õlu maksab Zavvis 30 krooni. See on siis kui pole käimas mingit kampaaniat. Seal on üks telekas ning võimalus mängida lauajalgpalli. Nagu ma olen aru saanud, siis on Zavood hiljemini lahti ainult neljapäeval, reedel ja laupäeval. Nendel päevadel käib seal ka rohkem rahvast ning need on ka päevad, mil seal turvamees tööl on. Kui Krooksust on võimalik õlut osta pudelist, siis Zavoodis saab populaarsemaid õllesid ainult lahtiselt.
Zavoodis on kehv asi ka see, et seal peavad klienditeenindajad olema samal ajal ka kokad, mis tähendab, et paljude klientide korral suureneb söögi ja joogi kättesaamise aeg. Krooksus on eraldi olemas baarmenid ning kokad ja see teeb teeninduse kiiremaks.
Mul on mõlemas kohas tekkinud oma tuttavad, kuid Zavoodis ma käin sellepärast, et minu sõber, endine klassivend, töötab seal. Kui teda tööl pole, siis ma sinna väga ei kipu. Krooksus ma käin näiteks sõpradega mänge vaatamas (jalgpalli), seal saab mõnusalt istuda ning jutturääkida, kuna Krooks tundub millegipärast hubasem ning parem. Võib-olla on asi selle, et Krooksus on painduvamad reeglid, turvamees või keegi ei jälgi sind. Ma ei taha oma sõpra ja tema tööd kuidagi halvustada, kuid kui olla lihtsalt Zavoodi külastaja, siis võib olla natukene häiriv, kui keegi sind jälgib ning ütleb, mida tegema peab. Nagu abielus oleks.
Kui ära mainida ka mõlema pubi asupaika, siis ka siinkohal annaks ma Krooksule plusspunktid. Kes teab, kus mõlemad pubid asuvad, teavad ka millest ma räägin.
Mõlemad kohad on väga head, kus sõpradega aega, kuid mina ise soovitaksin Krooksu ja seda eelpool toodud põhjustel.
Tartu
Jalgpall: AC Milan
Milanil on piisavalt prežtiisi, et enda ridu täiendada erinevate noormängijate ning Euroopas tuntud mängijatega. Kõige enam on Milani meeskonda seostatud brasiilase Luis Fabianoga, kuid tema eest ei ole tehtud Sevilla meeskonna jaoks piisavalt suurt pakkumist. Fabiano, kes on ka juba 30 aastat vana, soetamine tugevdaks kindlasti Itaalia meeskonna ründeliini ning oleks ründemängijatest ka üks teravama jalaga mängijaid Inzaghi, Huntelaari, Borriello ja Pato kõrval. Fabiano moodustaks koos Ronaldinho ja Pato'ga ohtliku ründetrio, mis oleks üks tugevaimaid Itaalias ning nende kolme mängumehe osavus ja edukas kokkumäng suurendaks Milani võimalusi konkureerimaks ka Euroopa erinevate tiitlite peale.
Milani põhi kaitseliini moodustavad mehed, kes pole enam esimeses nooruses. Marek Jankulovski, Alessandro Nesta, Kakha Kaladze, Gianluca Zambrotta ning ka Mario Yepes on juba rohkem kui 30 aastat vana ning saab väita, et kaitsemängijate puhul pole sellel väga viga, kuid ma vaidleks vastu. Kõigil nendel neljal mängijal napip kiirust, et takistada vastaste kiireid ning tehnilisi ründemängijaid ning nagu teada, siis väheneb aastatega ka mängijate üldine vastupidavus.
Milani meeskonna mängu juhib 31 aastane Andrea Pirlo, kes on viimasel ajal olnud vugastuste küüsis. Tema olulisus nii AC Milanis kui ka Itaalia koondises on teada asi, kuid minu arust on väga raske loota mängijale, keda võib hooaja tähtsamatel momentidel vaevata vigastused, millega kannatab kogu meeskond. Pirlo klassiga mängijat pole Milanil võtta, kuna teised keskpoolkaitsjad ei saaks samal kohal meeskonnas hakkama. Meeskonna kapten Massimo Ambrosini on ikkagi rohkem kaitsva suunitlusega mängija, Mathieu Flamini ei kuulu kahjuks meeskonna põhimeeste hulka, Ronaldinho, kes võib samuti keskpoolkaitsja kohal mängida, tegutseb siiski rohkem väljaku vasakul äärel, Gennaro Gattuso ei ole üldse mänguehitaja tüüpi. Tema rolliks on vastaste mängu lõhkumine ning julm töö rabamine väljakul. Ja lõpuks jääb veel Clarence Seedorf, kes oma 34 aastaga tegeleb rohkem ründamise kui palli ründajateni toomisega. Puna-mustad võiksid meeskonda tuua näiteks Realis vähese mänguaja all kannatava Fernando Gago, Valenciast osta viimase allesjäänud staari Juan Manuel Mata, Napoli meeskonnast Itaalia jalgpalliga kohanenud Marek Hamšiku või võtta vastu Manchester City pakkumine ning tuua meeskonda Inglise meeskonnas mitte tahetud Robinho. Miks mitte soetada endale Juventusest Sebastian Giovinco või Claudio Marchisio, Fiorentinast Riccardo Montolivo või Saksamaalt Mezut Özil või Marco Marin, kes mängivad mõlemad klubijalgpalli Werder Bremenis ning Itaaliasse siirdumisega mängiksid igal hooajal jalgpalli selle kõrgeimal tasemel ning koguksid ka kogemusi tulevase karjääri tarvis.
Rossoneri meeskonnal puudub ka korralik, klubi tasemele vastav, maailmaklassi väravavaht. Praegused Milani puurivahid on Marco Amelia, kes on laenul Genoast, Flavio Roma, kes on endine pikaajaline AS Monaco väravavaht ning Christian Abbiati. Nende kolme itaallase vahel jaguneb algaval hooajal vastutus Milani väravas ning arvestades meeskonna poliitikat, siis ma arvan, et kõik need kolm puurivahti saavad ka korralikult mänguaega. Vaatamata kolme kogenenud väravavahi olemasolule ei ole keegi neist tipptasemel väravavaht, kellele saab otsustavates mängudes lootma jääda. Milan peaks endale hankima korraliku ja kindla väravavahi, nagu on Iker Casillas Real Madridis, Petr Cech Londoni Chelsea's või Pepe Reina Liverpoolis. Ennast kõrgemal tasemel tõestanud väravavahtideks oleksid Fiorentina meeskonna prantslasest puurivaht Sebastian Frey, Olympique Lyonnaisi ja Prantsusmaa koondise väravavaht Hugo Lloris või Marseille meeskonna tumedanahalise väravavahi Steve Mandanda. Imelik küll, aga millegipärast on kõik toodud võimalikud uued väravavahid prantslased. Kui prantslased ei sobi, siis vast oleks AC Milaniga nõus liituma ka hetkel Moskva CSKA värve kandev Igor Akinfeev. Kes teab.
Ma ei ole kursis meeskonna praeguse treeneri Allegri kogemustega tippjalgpallis. Ta on küll eelnevalt juhendanud Cagliari meeskonda, kuid see ei ole meeskond, mis kuulub Euroopa tippude hulka. Seega, kas Allegri on ikka õige mees võtmaks endale vastutus juhendada Milani meeskonda ning proovida, kas suudetakse Internatzionale valitsemisele Itaalia jalgpallis lõpp teha? Jätte välja Pep Guardiola noore vanuse, siis Allegri, kes on 42 ning lõpetas profijalgpalluri karjääri 2003 aastal, ei ole piisavalt kogenenud, et riismetes Rossoneri taas Euroopa tippu viia.
Sel aastal on Milani meeskonnaga ühinenud Marco Amelia, Sokratis, Mario Yepes ning Dominic Adiyiah. Ghana noor mängumehe Adiyiahi, Amelia ja võimali, et ka Sokratise toomine meeskonda olid head otsused, aga mille pärast oli vaja Milanil osta juba praegu 34 aastane Mario Yepes, kes on veel ka kaitsemängija? Milani juhtkond võib siinkohal rõhutada, et Yepes toob meeskonda veel KOGEMUST ning võib-olla lisab ka dünaamilisust. Saab eksperimenteerida erinevate mängijatega ning erinevate liinidega. Aga kui juba "pensionäre" meeskonda tuua (Yepes) ning neid seal hoida (Jankulovski, Seedorf ja Gattuso), siis miks mitte osta endale ka Rivaldo, kes on 38 ja mängib klubijalgpalli Bunyodkoris Uzbekistanis, Luiz Ronaldo koos endiste Reali mängijate Figo ja Zidane'iga? Uurida, ega Pablo Maldini ei tahaks veel paar hooaeg tippjalgpalli mängida? Võib-olla annab veenda ka Pelet ning Diego Maradonat, et nad jalgpalli mängimise juurde naaseksid. Andke andeks minu sarkasmi, aga see, mida Milan teeb on lausa tobe. Isegi New York Red Bulls teeb paremaid üleminekuid oma liiga ja meeskonna taseme kohta, kui teeb 7 kordne Meistrite liiga võitja.
Kui AC Milan ei hakka usinasti üleminekuturul tegutsema, siis pole mõtet ka loota, et järgnevatel hooaegadel midagi saavutatakse. Meeskond peab läbima korraliku transformatsiooni, et taastada oma aastate tagune hiilgus Itaalia ja Euroopas. Ma ei tea, kui sügavad on Milani probleemid päriselt, kuid äkki ei aita nende puhul enam ka mängijate juurde toomisest ning ära saatmised. Äkki on vaja teha muudatusi meeskonna juhtkonna juures, sellega muutes meeskonna üldist poliitikat. Võib-olla on see ainus lahendus luua Milanile mingigi positiivne tulevik ning taastada nende kunagised suured ambitsioonid. Kuid kui puna-mustad sama moodi edasi käituvad, siis ei ole sellest meeskonnast asja ei algaval hooajal ega ka järgmistel. Võtku õppust Barcelonast nagu seda peaks tegema ka Real Madrid.